سهراب پورناظری

برگزاری جشنواره «تنبورنوازی معاصر» در شهرهای مختلف ایران

به گزارش باکس افیس ایران: سهراب پورناظری نوازنده و آهنگساز شناخته شده موسیقی ایرانی از تدارک و برنامه‌ریزی خود برای برگزاری یک جشنواره موسیقایی در حوزه تنبورنوازی معاصر خبر داد.

سهراب پورناظری نوازنده و آهنگسازی شناخته شده موسیقی ایرانی که طی روزهای اخیر همراه با تعدادی از ستارگان دنیای موسیقی، تئاتر و سینما پروژه «سی‌صد» را در مجموعه فرهنگی تاریخی سعد آباد پیش روی مخاطبان قرار داده با انتشار متنی از تدارک و برنامه‌ریزی خود برای برگزاری یک جشنواره موسیقی در حوزه تنبورنوازی معاصر طی ماه‌های آینده خبر داد.

در توضیحات سهراب پورناظری که همراه با تصاویری از اجرای بخشی از نوازندگان در پروژه سی صد منتشر شده، آمده است:

«بداهه نوازی» برایم نهایت هنر موسیقی ایرانی است که از پس جهد فراوان و فراگیری بسیار، طی مسیری بلند و پر افت و خیز، در ظرف لحظه ریخته و به شکل آن دم ظاهر می‌شود.

«تنبورنوازی معاصر» نتیجه و حاصل سال‌ها آموختن و تلاشم در نوازندگی است. بداهه در این ساختار پروازی است بی‌کران، و چه خرسندم که بسیاری از جوانان تنبورنواز شوق قدم نهادن در این راه را نشان داده‌اند.

این تصاویر اجرای کنسرت نمایش «سی صد» است. این بداهه را به‌عنوان الگویی تقدیم هنرمندان جوان تنبورنواز و علاقه مند به این شیوه نوازندگی می‌کنم تا با مشق و آن دیگر تجربیاتم در این سپهر توشه‌ای آماده کنند برای ارائه در آینده‌ای نزدیک.

در نظر دارم با همراهی جمع‌های تنبورنواز در سراسر ایران عزیز جشنواره‌ای با عنوان «تنبورنوازی معاصر» در شهرهای دارای ظرفیت و امکان برگزار کنیم که در ماه پیش رو اطلاعات کامل‌تری را در اختیارتان قرار خواهم داد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند