انجمن سینماداران

آغاز اکران نوروزی از ۱۷ اسفند

به گزارش باکس افیس ایران: سخنگوی انجمن سینماداران از احتمال آغاز اکران نوروزی از ۱۷ اسفندماه و نیز وعده شورای صنفی اکران برای حمایت از فیلم‌های پرمخاطب در اکران عمومی خبر داد.

محمدرضا صابری سخنگوی انجمن سینماداران درباره ایجاد شرایط و حمایت ویژه از فیلم‌های پرمخاطب در اکران نوروزی گفت: خوشبختانه اتفاقات خوبی در بخش اکران فیلم‌ها رخ داده و فیلم‌های بسیار خوبی متقاضی اکران نوروزی سال ۱۴۰۱ شده‌اند. در واقع با مساعدت شورای صنفی نمایش و شرایطی که فراهم شده سعی کرده‌ایم تا تهیه‌کنندگان راضی به اکران فیلم‌های خود شوند. با اعلام شرایط مورد نظر، نزدیک به ۲۱ فیلم برای اکران نوروزی اعلام آمادگی کرده‌اند که هرکدام فیلم‌های قابل توجهی هستند.

وی ادامه داد: پیش از این بیانیه‌ای انجمن سینماداران منتشر کرده بود که براساس آن اعلام کرده بودیم که در صورت اکران برخی از فیلم‌ها، سینماداران به مشکلات جدی برمی‌خورند، اما خوشبختانه فیلم‌های بسیار خوبی که چه در جشنواره چهلم و چه در جشنواره سی و نهم بوده‌اند برای اکران نوروزی اعلام آمادگی کرده‌اند که از این جمله می‌توان به فیلم‌هایی چون «روز صفر»، «علف زار»، «مرد بازنده»، «ملاقات خصوصی» و «سگ بند» اشاره کرد. با اعلام آمادگی چنین فیلم‌هایی انجمن سینماداران نیز نسبت به اکران دلگرم شده و به کار خود ادامه می‌دهیم.

سخنگوی انجمن سینماداران بیان کرد: با برگزاری جلسه فوق‌العاده شورای صنفی نمایش که روز دوشنبه دوم اسفندماه برگزار می‌شود، فیلم‌های اکران نوروزی اعلام می‌شود. انجمن سینماداران نیز حمایت خود از فیلم‌هایی که به مرحله اکران می‌رسند ادامه خواهد داد، همانطور که از فیلم‌هایی چون «دینامیت»، «گشت ارشاد» و «قهرمان» حمایت کردیم. در واقع شرایطی را فراهم می‌کنیم که دغدغه و نگرانی صاحبان فیلم‌های خوب به خصوص در زمینه زمان اکران برطرف شود. این شرایط در شورای صنفی نمایش به تصویب رسیده و امیدواریم با مساعدت و کمک سازمان سینمایی این روند رو به جلو ادامه پیدا کند.

وی ادامه داد: یادآوری می‌کنم که طی ۲ سال گذشته سینماداران بدترین ضررها را متحمل شدند و می‌توانم به جرات بگویم که هیچ صنفی در هیچ صنعتی به اندازه سالن داران دچار آسیب نشدند. خوشبختانه تولیدکنندگان ما در این مدت چندان دچار آسیب نشدند چرا که با ارائه آثار خود در پلتفرم‌ها توانستند شرایط مناسبی را برای خود فراهم کنند. متاسفانه سینماداران و پخش کنندگان در دوره شیوع کرونا به شدت آسیب دیدند که امیدوارم با اکران فیلم‌های خوب و پرمخاطب در نوروز ۱۴۰۱ شرایط بهتری فراهم شود.

سخنگوی انجمن سینماداران تاکید کرد: صاحبان فیلم‌ها می‌توانند در انتظار حمایت‌های ویژه شورای صنفی نمایش به خصوص برای فیلم‌های پرمخاطب باشند.

صابری در پایان گفت: با توجه به پیشنهادهایی که به شورا داده شده است، اکران‌های نوروزی از ۱۷ اسفندماه آغاز می‌شود و فیلم‌های پرمخاطب که با استقبال مخاطب مواجه شوند از حمایت‌های ویژه برخوردار می‌شوند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند