توضیحات تکمیلی سخنگوی انجمن سینماداران درباره افزایش قیمت بلیت سینماها | بلیت ۸۰هزار تومانی فقط در ساعات اوج پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها؛ نه وقتی دیگر

ماجرای افزایش قیمت بلیت سینماها تا ۸۰ هزار تومان، با شک‌وشبهه‌های زیادی مطرح شد و خیلی از مخاطبان درست نمی‌دانستند این افزایش قیمت به چه صورت است و چه زمان‌هایی اعمال می‌شود. تا اینکه امروز شنبه ۱۶ دی، سخنگوی انجمن سینماداران اعلام کرد که قیمت بلیت در تمام سینماها در روزهای شنبه، یکشنبه و چهارشنبه بدون تغییر خواهد ماند و در روزهای پنجشنبه و جمعه هم فقط در ساعات اوج و پس از آن شاهد این افزایش قیمت خواهیم بود.

به گزارش باکس آفیس ایران، محمدرضا صابری، سخنگوی انجمن سینماداران درباره شناور بودن قیمت بلیت سینماها گفته: «قیمت بلیت سینماها طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در سراسر کشور به صورت نیم‌بها محاسبه می‌شود.»

او درباره افزایش ۲۰ هزار تومانی قیمت بلیت سینماها هم توضیح داده: «در روزهای شنبه،‌ یکشنبه و چهارشنبه، قیمت بلیت سینماها ثابت بوده و طبق روال قبل محاسبه می‌شود»

در ادامه تاکید کرده: «در روزهای پنج‌شنبه و جمعه تا قبل از ساعت اوج، قیمت بلیت سینماها طبق روال روزهای عادی لحاظ می‌شود اما در ساعت اوج و پس از آن، ۸۰ هزار تومان خواهد بود.»

نکته قابل توجه اینکه دست مدیران سینماها برای تعیین ساعت اوج باز گذاشته شده و هر سینما می‌تواند ساعت اوج متفاوتی برای خودش داشته باشد. صابری در این باره توضیح داده: «ساعت اوج سینماها به موقعیت جغرافیایی سالن‌های سینما بستگی دارد و می‌تواند از سالنی به سالن دیگر متفاوت باشد. برای مثال، ممکن است مدیر سینما کورش که در بزرگراه شهید ستاری واقع است، بگوید ساعت اوج سینمای من از ۱۶ به بعد است و مدیر سینما قدس که میدان ولی‌عصر(عج) قرار دارد، اظهار کند که ساعت اوج سینمای من از ۱۸ به بعد آغاز می‌شود. پس این موضوع به تشخیص مدیر سینما بستگی دارد.»

طبق اعلام قبلی، افزایش قیمت بلیت‌ها به ۸۰ هزار تومان، فقط در روزهای آخر هفته و در سینماهای مدرن و ممتاز اعمال می‌شود.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند