کنسرت نمایش

نمایش «سی‌صد» برای بیش از ۳هزار کادر درمان

به گزارش باکس افیس ایران: کنسرت نمایش «سی‌صد» بیست و چهارمین اجرای خود را به طور کامل به اعضای کادر درمان که از آغاز همه‌گیری کرونا، مبارزان نستوه با این بیماری بوده‌اند، اختصاص خواهد داد.

 ۳ هزار و هشتصد نفر از اعضای جامعه‌ پزشکان و پرستاران (برابر با ظرفیت کامل محل اجرای کنسرت کاخ سعدآباد) یکشنبه(دوم مردادماه) میهمان کنسرت-نمایش سی‌صد خواهند بود تا از ایران بشنوند و بخشی از تاریخ پررنج اما با شکوه این سرزمین را مشاهده کنند.

اجرای رایگان کنسرت نمایش سی‌صد، ادای دین  به آن دسته از هم‌میهنان است که با کم‌ترین امکانات و تنها با گرو گذاشتن جان خویش، به مقابله با ویروس کرونا پرداخته‌اند، اجرای ویژه سی‌صد با همکاری مدیران روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام خواهد شد.

در کنسرت نمایش سی‌صد کاری از سهراب پورناظری که با کارگردانی امیر جدیدی و موسیقی تهمورس پورناظری در این شب‌ها بر روی صحنه می‌رود، رضا بهرام به عنوان خواننده و بازیگرانی همچون جواد عزتی، طناز طباطبایی، مهران غفوریان، دلنیا آرام و … با تهیه‌کنندگی محمدحسین توتونچیان حضور دارند و از ۳۱ خرداد تا امروز، بیش از ۹۰هزار مخاطب از این اثر دیدن کردند.

کنسرت – نمایش سی‌صد بر اساس نوشته‌ای‌ از ری بردبری طراحی و تدوین شده است و به موضوع کتاب‌سوزی و نسل‌کشی مغول‌ها در نیشابور می‌پردازد. ایجاد کنش در بطن ذهن مخاطب در حفظ زبان ملی ایرانیان به عنوان مرکز یکپارچگی سرزمین و پیوند دوباره جوانان با موسیقی و شعر اصیل از مهمترین اهداف این پروژه است.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه پس از تماشای کنسرت نمایش سی‌صد با تمجید از این اثر فاخر در اینستاگرام خود نوشت: «امشب فرصتی دست داد که در کنسرت نمایش سی‌صد، در محوطه زیبای سعدآباد، در جمع ایرانیان فرهنگ دوست و هنرمندان ارزشمند کشورمان حضور یابم.

هنر زیبای تئاتر و تلفیق هنرمندانه آن با موسیقی فاخر و اصیل ایرانی، بار دیگر به زیبایی تمام جلوه‌گری تاریخ ثروتمند این مرز و بوم را به نمایش گذاشت. زیبایی این اثر هنرمندانه به ویژه با پردازش به فرهنگ اصیل ایرانی و گنجینه های شعر و ادب فارسی از حکیم فردوسی تا عطار نیشابوری و استقبال گسترده مردم فرهنگ دوست ایران، دلنواز و ارزشمند است.»


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند