تئاتر

تئاترهای جدید پردیس شهرزاد معرفی شد

به گزارش باکس افیس ایران:   تئاتر «شهرزاد» در روزهای پیش رو میزبان نمایش های مختلف خواهد شد.

تئاتر شهرزاد با اجرای هفت اثر نمایشی میزبان مخاطبان خواهد بود،این مجموعه با همراهی و تعامل با گروه های نمایشی،اجراهای «من یک زنم» ،«دوستان کمدی»،«اکتشافات،مبارک در ژاپن»،«شبی در تهران»،«نیم وجبی و فیلادلفیا» را در برنامه مهرماه خود قرار داده و برخی از نمایش ها که شرایط اجرا نداشتند به تاریخ های دیگر موکول شده است.

نمایش های «کیتسار،ویتسک» و «چای سرخالی» از جمله این آثار هستند که قرار بود در بوتیک تئاتر ایران اجرا شوند و با صلاحدید سالن در زمان دیگری روی صحنه می روند.

پردیس تئاتر شهرزاد در این روزها میزبان نمایش هایی با مضمونِ زنان،نمایش ایرانی، مصایب گروه های تئاتری در دوران رکود،تنهایی انسان معاصر و همچنین نمایش هایی در حوزه کودک و نوجوان خواهد بود.

نمایش «من یک زنم» به نویسندگی و کارگردانی علی خودسیانی با بازی الهه خوش قامت، روایت متفاوتی است از تهمینه اسطوره ای و ملک نسای تاریخی و زنی مهاجر در روزگار امروزی که مویه های زنان در همه اعصار را روی صحنه می برند.

علی خودسیانی فیلمنامه نویس، نمایشنامه نویس و از گرجی های ایران است.او در مقطع کارشناسی رشته کارگردانی نمایش دانشکده سینما و تئاتر تحصیل کرده است و فعالیت حرفه ای در زمینه نویسندگی را از سال ۱۳۷۰ با نمایشنامه نویسی “ماشین نویس ها”به کارگردانی اصغر فرهادی آغاز کرده است. مجموعه های تلویزیونی دنیای شیرین دریا، زمستانه، دنیای شیرین، تولدی دیگر و مرز خوشبختی از مشهورترین آثاری هستند که نگارش آن ها برعهده خودسیانی بوده است.

این نمایش هرشب ساعت۱۹ در سالن شماره ۳ روی صحنه می رود.

نمایش«دوستان کٌمٌدی» به کارگردانی بابک توسلی از روز چهارشنبه روی صحنه‌می رود و سیما تیرانداز،بهنام تشکر، معصومه رحمانی و سینا رازانی در این نمایش ایفای نقش می کنند.

نمایش «دوستان کمدی»با ترجمه ساناز فلاح فرد به موضوع حقارت انسان در جهان معاصر می پردازد و داستان حول زوج نسبتا مرفهی می‌چرخد که از زندگی تنگاتنگ زناشویی خود خسته شده‌اند.

«دوستان کُمدی»، نوشته گابور روسو فرانسوی‌ است و داستان زوج نسبتا مرفه ی است که از زندگی زناشویی خود خسته شده‌اند و تصمیم می‌گیرند رابطه‌ی خود را با خرید دوست از فروشگاه، درمان کنند.

نمایش”کمدی اکتشافات”به نویسندگی امید طاهری و کارگردانی حامد وکیلی روایتی از داستان «کریستف کلمب» و کشف قاره آمریکا توسط اوست که در قالب طنز درتئاتر شهرزاد روی صحنه می رود.

این کار پنج بازیگر اصلی و ۲۳ بازی ‌ساز و گروه حرکت دارد و هر شب ساعت۲۱.۳۰ در سالن ۲ تئاتر شهرزاد به روی صحنه می‌رود.

این نمایش به نویسندگی امید طاهری راوی داستان سفر کریستف کلمب برای سفر دریایی به هند که با ورود یک غریبه به کشتی سرآغاز حوادثی در این کشتی می‌شود.

نمایش”شبی در تهران”نوشته محمد چرمشیر است که به کارگردانی شایان مستوفی در سالن ۳ تئاتر شهرزاد روی صحنه می رود.

در خلاصه داستان این اثر نمایشی آمده است:در فضای نسبتا باز سیاسی پس از برکناری رضاخان، یک گروه تأتری تصمیم به اجرای نمایشی در باره وقایع شهریور ۱۳۲۰ می گیرند. اداره نمایش وقت اجازه اجرای نمایش را به آنها نمی دهد و گروه تصمیم می گیرد مخفیانه نمایش را یک شب برای دوستان خود اجرا کند.

نمایش «نیم وجبی» به کارگردانی علیرضا دهقانی از فردا دوم مرداد در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه می‌رود.

«مبارک در ژاپن» در فضای نمایش‌های ایرانی به کارگردانی علی فتحعلی است که از ۱ آبان ساعت ۱۹ در سالن شماره یک پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می رود و علی ‌فتحعلی، داوود داداشی، محمود ‌موسوی، حمیدرضا ‌لازمی، نگار ‌مقدسی، حمیدرضا جهانگیری، حمیدرضا ‌مرادی و محمد ‌حاج‌محمدی در آن بازی می‌کنند.

این نمایش به یاد سعدی افشار با حضور بازیگران پیشکسوت نمایش‌های آیینی و سنتی روی صحنه می رود.این اثر در دهه هفتاد با حضور سعدی افشار در استان‌های مختلف اجراهای موفق داشته است.

داستان «مبارک در ژاپن» در سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۰ می‌گذرد که پس از تعطیلی سالن‌های لاله‌زار تعدادی هنرمند با مشکلات بسیار مالی، برای کار به ژاپن مهاجرت می‌کنند. فردی که از آن‌ها مبلغی دریافت کرده بود سرشان را کلاه می‌گذارد و آن‌ها در عروسک‌سازی مشغول کار می‌شوند. روزی تصمیم می‌گیرند سیاه‌بازی بر اساس «طبیب اجباری» مولیر را برای ایرانیان مقیم ژاپن اجرا کنند و مدیر عروسک‌سازی که با این نمایش آشنا نیست فکر می‌کند آن‌ها در پی اغتشاش هستند.

و اما نمایش «نیم وجبی» به کارگردانی علیرضا دهقانی هرروز ساعت۱۷ در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه می‌رود.

این نمایش مخصوص کودکان به صحنه می رود.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند