ایندیانا جونز حریف فیلم ترسناک نشد

به گزارش باکس افیس ایران: «ایندیانا جونز و گردانه سرنوشت» سلطنت کوتاه‌مدتی در گیشه داشت. این فیلم اکشن-ماجراجویی محصول دیزنی در دومین و آخر هفته اکران خود با فروش ۲۶.۵ میلیون دلاری از محل ۴۶۰۰ سینمای آمریکای شمالی به رتبه دوم سقوط کرد و جای خود را به فیلم ترسناک و هیجان‌انگیز کمپانی سونی به نام «توطئه‌آمیز: درِ قرمز» داد که با اولین نمایش ۳۲.۶ میلیون دلاری خود از ۳۱۸۸ سالن، در صدر گیشه قرار گرفت.

فروش بلیت «ایندیانا جونز»، پنجمین و آخرین قسمت از این سری فیلم با بازی «هریسون فورد» نسبت به افتتاحیه آخر هفته ۶۰ میلیون دلاری آن، ۵۶ درصد کاهش یافت و به نگون‌بختی‌های سینمایی این فیلم با بودجه ۳۰۰ میلیون دلاری ادامه داد. «ایندیانا جونز و گردانه سرنوشت» با ۳۱.۸ میلیون دلار فروش در گیشه بین‌المللی، فروش جهانی خود را به ۲۴۷.۹ میلیون دلار رساند و هنوز نتوانسته بودجه ساخت خود را از محل گیشه به دست آورد کند.

ساخت پنجمین فیلم از سری فیلم‌های ترسناک «توطئه‌آمیز» با بازی «پاتریک ویلسون» فقط ۱۶ میلیون دلار هزینه داشته و بنابراین این فیلم در هفته نخست اکران آمریکا بیش از دو برابر هزینه ساخت خود فروخت. این فیلم تاکنون عملکرد بهتری نسبت به نسخه قبلی خود یعنی «آخرین کلید» داشته که در سال ۲۰۱۸ با ۲۹ میلیون دلار افتتاح شد و با ۶۷ دلار در آمریکا فروخت و در نهایت با فروش جهانی ۱۶۷ میلیون دلاری به کار خود پایان داد.

«توطئه‌آمیز: درِ قرمز» همچنین توانست در نخستین هفته اکران در دیگر کشورها (گیشه بین‌المللی) به فروش ۳۱.۴ میلیون دلاری دست یابد و بزرگ‌ترین فروش افتتاحیه گیشه بین‌المللی برای یک فیلم ترسناک را از زمان شروع همه‌گیری به ثبت رساند. با نرخ ارز فعلی، کمپانی سونی ادعا می‌کند که این فیلم در حال حاضر ۲۷ درصد جلوتر از «توطئه‌آمیز: آخرین کلید» و همچنین ۵۸ درصد جلوتر از «ظهور مرده شیطانی» و ۳۰ درصد جلوتر از «جیغ ۶»، دو فیلم ترسناک اخیرا اکران‌شده است.

«توطئه‌آمیز: درِ قرمز» تاکنون ۶۴ میلیون دلار در سراسر جهان فروش داشته است.

ایسنا


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند