انیمیشن

«ممنونم دکتر فارسی» با موضوع جریان سیال ذهن تولید می‌شود

به گزارش باکس افیس ایران:  انیمیشن «ممنونم دکتر فارسی» درباره دختری به نام مینو است که با کمک روانشناس خود به ثبات شخصیت می‌رسد.

تجربی و پویانمایی، انیمیشن «ممنونم دکتر فارسی» به کارگردانی سمانه شجاعی درباره دختری به نام مینو است که با کمک روانشناس خود به ثبات شخصیت می‌رسد.

سمانه شجاعی درباره این پروژه گفت: فیلمنامه این فیلم را امین کفاش‌زاده نوشته است، او ایده‌های فراوانی دارد و من به عنوان کارگردان از میان ایده‌ها، یکی را که بیشتر به نگاه و سلیقه‌ام نزدیک باشد انتخاب می‌کنم. البته دو تجربه قبلی باعث شده، نگاه ما به روایت و خلق فضای فیلم مشابه باشد، اگرچه برایم مهم است که استقلال من در کار حفظ شود.

شجاعی درباره داستان این انیمیشن ۸ دقیقه‌ای گفت: این فیلم درباره دختری به نام مینو است که تحت تاثیر روان‌شناسش به ثبات شخصیت رسیده است. روایت این فیلم بر اساس جریان سیال ذهن پیش می‌رود و فضا تقریباً سورئال است. مخاطب «ممنونم دکتر فارسی» گروه سنی بزرگسال است.

این کارگردان با اشاره وضعیت تولید «ممنونم دکتر فارسی» گفت: بیش از یک سال و نیم است که درگیر تولید این پروژه هستم، امیدوارم با طی مراحل صداگذاری و انیمیت، فیلم خرداد ۱۴۰۲ آماده شود. شرایط روانی، یکی از مهمترین دغدغه‌های انسان است، «ممنونم دکتر فارسی» به این موضوع می‌پردازد و تخیل در آن پررنگ است.

شجاعی درباره مشکلات اقتصادی این روزها و هزینه‌های تولید بیان کرد: تولید انیمیشن همواره گران و سخت بوده است، من با گروهی محدود کار می‌کنم، اما به هر حال دغدغه معاش باعث می‌شود، درگیر کارهای دیگری هم بشوم. شاید یکی از دلایل طولانی شدن روند تولید «ممنونم دکتر فارسی» موضوع بودجه و هزینه تولید باشد. از طریق انیمیشن نمی‌توان زندگی را گذراند و این فعالیت در این حوزه را دشوار می‌کند.

سمانه شجاعی پیش از «ممنونم دکتر فارسی» انیمیشن‌های «اکتسابات انتسابی» و «جسم خاکستری» را در مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی تولید کرده و «ممنونم دکتر فارسی» سومین همکاری او با مرکز است.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند