ویدا جوان

تلاش «جیرجیرک» برای روشن نگه داشتن چراغ تئاتر

به گزارش باکس افیس ایران: ویدا جوان با اشاره به اینکه حضورش در «جیرجیرک: نسخه پاراجانف» به دلیل وجود بیماری کرونا ریسک بزرگی بوده است، عنوان کرد حضور در این نمایش را به دلیل عشق به تئاتر پذیرفته است.

ویدا جوان بازیگر نمایش «جیرجیرک: نسخه پاراجانف» که این روزها در تماشاخانه سپند روی صحنه است گفت: نمایش «جیرجیرک: نسخه پاراجانف» به کارگردانی آرش سنجابی با شیوه‌های اجرایی که بیشتر سمت و سویی مدرن دارد، روی صحنه می‌رود. این تئاتر بر مبنای یک قصه واحد شکل نگرفته است و در آن پسامد جریاناتی که برای هر کاراکتر رخ داده است و تمامی آنها یک نکته مشترک دارند و در اپیزودهای جداگانه به آنها اشاره خواهد شد، بیان می‌شود.

وی اظهار کرد: در شرایط فعلی که افراد بسیاری در قرنطینه هستند و بیماری کرونا جان افراد را تهدید می‌کند و عده زیادی همچون خودم، اقوام و یا دوستانشان را در اثر این بیماری از دست داده‌اند، حضور در صحنه تئاتر برای من ریسک بزرگی محسوب می‌شد.

ویدا جوان ادامه داد: تمامی عوامل این نمایش، ماه‌ها برای تمرین در یک پلاتو گرد هم آمدند و تنها به عشق تئاتر، زنده ماندن تئاتر و خاموش نشدن چراغ تئاتر این ریسک را پذیرفتند و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی که در توانشان بود با تمرین بسیار این نمایش را روی صحنه بردند.

وی با تاکید بر اینکه تنها دلیل فعالیت هنرمندان در شرایط فعلی عشق به هنر است، عنوان کرد: علاوه بر عشق و علاقه به تئاتر، کسب درآمد حداقلی برای گذران زندگی نیز برای افرادی همچون من که هیچ شغل و منبع درآمدی دیگری جز حرفه بازیگری ندارند نیز در اولویت است. تمامی عوامل گروه «جیرجیرک: نسخه پاراجانف» سختی‌ها را پذیرفتند و مسائل حاشیه‌ای آزاردهنده را جدی نگرفتند تا بتوانند روی صحنه بیایند. بدون شک ما نیز همانند بسیاری از افراد می‌توانستیم در انتظار شرایطی مساعدتر برای اجرا باشیم اما قلب تپنده بسیاری از اهالی تئاتر و دلتنگی آنها برای تماشای یک نمایش از صبر طولانی مدت ما جلوگیری کرد و باعث شد امروز روی صحنه تئاتر باشیم.

بازیگر سریال «پژمان» یادآور شد: هنر با احساسات رابطه‌ای مستقیم دارد و هنرمندان اکثراً انسان‌های احساساتی هستند. در احساسات، عشق و دوست داشتن بسیار مهم است بنابراین عشق تنها عامل پذیرفتن این ریسک بزرگ بود. من به دلیل آنکه در تمرین‌های تئاتر شرکت می‌کردم و به طور مستقیم با همکاران بسیاری ارتباط داشتیم، چندین ماه است که خانواده ام را ندیده‌ام چراکه ترس از ناقل بیماری کرونا بودن و انتقال آن به خانواده ام در من وجود دارد. امیدوارم این گروه نمایشی که با تمام عشق و علاقه روی صحنه آمده و این ریسک را پذیرفته است، از این بیماری دور باشد.

جوان در پایان صحبت‌هایش بیان کرد: به همه علاقه مندان و عاشقان تئاتر که این روزها به شدت دلتنگ تماشای تئاتر هستند، توصیه می‌کنم که «جیرجیرک: نسخه پاراجانف» را که با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی به صحنه می‌رود، تماشا کنند.

نمایش «جیرجیرک» به نویسندگی و کارگردانی آرش سنجابی و تهیه‌کنندگی مهدی غلامی سرخه از دهم مرداد ماه هر شب ساعت ۲۱ در سالن اصلی پردیس تئاتر سپند روی صحنه رفته است.

در این اثر (به ترتیب حروف الفبا) شکیبا آدینه، پویا امینی، پرهام امینی، ایمان اصفهانی، ویدا جوان، رها حاجی زینل، پرستو حمیدی، ستایش رجایی نیا، پردیس زارع، نازنین صلح جو، دانیال عبادی، رازیما میرزایی، پریسا محسنی، حمیدرضا نعیمی و جواد یحیوی به ایفای نقش می‌پردازند.

نمایش «جیرجیرک» تا ۶ شهریور ماه، هر شب ساعت ۲۱ در سالن اصلی پردیس تئاتر سپند روی صحنه است.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند