حمایت رضا کیانیان از پرویز پرستویی در پی سفر پرحاشیه او به آمریکا

به گزارش باکس افیس ایران:   رضا کیانیان، با انتشار متنی در صفحه اینستاگرامش به حمایت از پرویز پرستویی در پی سفر پرحاشیه او به آمریکا پرداخت و نوشت او حق دارد به سوالی که از او پرسیده می‌شد، پاسخ ندهد.

پس از آن که پرویز پرستویی با انتشار ویدئویی در صفحه اینستاگرامش اعلام کرد فیلمی که با آن به آمریکا سفر کرده است؛ «قصه‌های هزار و یک روز» ساخته حبیب احمدزاده منادی صلح بوده است و سوالاتی که از او در جلسه اکران شده، نیازمند توضیح بسیار و این که شاید اصلا او لازم ندیده جواب سوالی را بدهد، چون با هدف دیگری به آن جا رفته بوده است، رضا کیانیان نیز از او حمایت کرد.

کیانیان در حمایت از پرستویی در صفحه اینستاگرامش چنین نوشت:

«سلام آقای سام رجبی.
من صفحه شما را دیدم و نوشته‌هاتان را خواندم. می‌خواهم به جمله‌ای از خودتان اشاره کنم و بعد ادامه دهم.
«دلیل این همه دروغ و فساد نبود دموکراسی و آزادیست»
تا آن‌جا که من می‌دانم یکی از پایه‌های دموکراسی «آزادی بیان» و «آزادی عقیده» است. بشمارید چند دین و مذهب در آمریکا در کنار هم وجود دارند! چند نوع پناهنده سیاسی و اجتماعی از همه جای دنیا آن جا زندگی می‌کنند؟ همان‌جا وقتی از کسی پرسشی می‌کنید و طرف نمی‌خواهد پاسخ دهد، حق ندارید پرسش‌تان را تکرار کنید. حتی پلیس هم حق ندارد پرسش را تکرار کند. تا زمانی که وکیل طرف بیاید.
اگر به دموکراسی معتقدید اجازه دهید هر کس عقیده خودش را داشته باشد. بازجویی نکنید و اگر از کسی پرسشی دارید و طرف نمی‌خواهد جواب دهد، اصرار نکنید. به همین سادگی و به همین دردآوری.

دموکراسی خیلی سخت است. تحمل مخالف، بسیار مشکل است. من ویدئوی دوم را گذاشتم که یادآوری شود گاهی به عقاید دیگران احترام نگذاشتید. ویدئوی شما و آقای پرستویی هم همین‌طور است. به عقاید ایشان احترام نمی‌گذارید و بارها پرسش‌تان را تکرار می‌کنید. اگر حکومتی بر مبنای عقاید شما برپا شود مطمئنید آن زمان همه آزادند؟ مطمئنید آن زمان همه می‌توانند عقاید خودشان را داشته باشند؟ یا فقط به خودی‌ها آزادی می‌دهید و بقیه را از میدان به در می‌کنید؟ البته ناسزا می‌گویید و تحقیر می‌کنید. آیا اگر به قدرت برسید، چه می‌کنید؟ مطمئنید مخالفان‌تان را به زندان نمی‌اندازید؟ چون نوشته بودید اسامی مخالفان‌تان را یادداشت و جمع‌آوری می‌کنید برای همان روز.

آقای رجبی! آقای پرویز پرستویی هر عقیده‌ای دارد، باید احترام بگذارید و به تمام آن‌ها که اسامی‌شان را یادداشت کرده‌اید. چون «شما» ادعا کرده‌اید به «دموکراسی» و «آزادی» معتقدید. به نظر من با جنگ فقط جنگ زاده می‌شود و برای ایجاد دموکراسی باید تمرین دموکراسی کنیم. اگر دوست داشتید پاسخ دهید. البته من هم به برخی پرسش‌ها پاسخ نخواهم داد. البته من به مدال‌های شما افتخار می‌کنم.»


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند