توضیح‌ پرواز همای درباره لغو کنسرتش در خرم‌آباد

به گزارش باکس افیس ایران: پرواز همای پس از لغو کنسرتش در خرم‌آباد، با انتشار مطلبی به شرح ماجرا پرداخته است.

پرواز همای قرار بود در روزهای ۱۸ و ۱۹ آذر ۱۳۹۸ کنسرتش را در خرم‌آباد برگزار کند که این اجراها لغو شد.

این خواننده برای شفاف‌سازی درباره‌ی ماجرای لغو کنسرتش در خرم‌آباد مطالبی را مطرح کرده و می‌گوید: کنسرت‌های شهرستان در تمام استان‌ها توسط برنامه‌گذارهای استانی برگزار می‌شود. گروهی که قرار بود کنسرت ما را در خرم‌آباد برگزار کند، از یک ماه پیش به دنبال هماهنگی‌های قانونی و لازم برای اجرای این کنسرت بود. اما گویا برخی‌ها نمی‌خواستند کنسرت ما در خرم آباد برگزار شود و هر روز به بهانه‌ی تازه‌ای پروسه‌ی دریافت مجوز را عقب می‌انداختند.

او ادامه می‌دهد: با وجود اینکه به روال عادی پروسه‌ی دریافت مجوز در خرم‌آباد اجازه‌ی فروش بلیت را به صورت شفاهی صادر کرده بودند و نیمی از بلیت‌ها فروش رفته بود، دستور کنسلی یا عوض کردن سالن کنسرت را دادند. این دستور از سوی برگزارکنندگان کنسرت ما اجابت شد و به پیشنهاد خودِ آقای عباسیان (یکی از اعضای انجمن موسیقی لرستان) سالن جدیدی برای برگزاری کنسرت ما در نظر گرفتند.

همای تاکید می‌کند: تیم برگزاری کنسرت من در خرم آباد، گروهی حرفه‌ای است که کنسرت‌های بسیاری در این شهر برگزار کرده‌اند. اما متاسفانه یک نفر در انجمن موسیقی در لرستان به دنبال کسب درآمد برای خودش است و به همین دلیل در تاریخی زودتر از کنسرت ما زمینه‌ی برگزاری کنسرت همکار و دوست خوش صدای ما رضا بهرام را در همین سالن برای خودش فراهم کرد و در نهایت حاشیه‌های این کنسرت موسیقی پاپ، موجب لغو کنسرت بعدی یعنی کنسرت ما می‌شود.

همای در تشریح ماجرا می‌گوید: درست یک هفته قبل، کنسرت رضا بهرام در سالنی برگزار شد که امکانات سرویس بهداشتی‌اش پاسخگوی ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر جمعیت است. اما برگزارکنندگان کنسرت بهرام برای یک سانس این کنسرت حدود ۱۵۰۰ بلیت می‌فروشند. آنها مردم بیشتری را به سالن راه دادند. همین مسئله موجب بروز مشکلاتی در سرویس بهداشتی می‌شود و اعتراض مردم و برخی ادارات اطراف این سالن را بر می‌انگیزد. این مسئله موجب بروز اختلافی بین اداره اماکن و اداره ارشاد استان می‌شود. اماکن از اداره ارشاد می‌خواهد که در برگزاری کنسرت به فکر سرویس بهداشتی برای مردم باشند اما … نتیجه این اختلاف‌ها به لغو کنسرت‌های بعدی در آن سالن می‌انجامد.

خواننده و طراح اُپرای «حلاج» با تاکید بر اینکه «به حرمت مردم خرم‌آباد تا این شهر آمدم ولی نگذاشتند کنسرتم را برگزار کنم»، ادامه می‌دهد: دود این مسئله به چشم ما رفت. این کار نتیجه بی‌ملاحظگی کسی است که برای کسب سود بیشتر، ۱۵۰۰ نفر را در یک سانس به سالنی می‌آورد که سرویس‌های بهداشتی‌اش، ظرفیت حدود هفتصد نفر را دارد.

تور کنسرت‌های پرواز همای با گروه «مستان» از آبان امسال آغاز شده و تاکنون در شهرهای بندرعباس، ارومیه، اصفهان، قشم، خنج، تبریز، مهاباد، سنندج و قزوین به صحنه رفته است.

همای و گروهش امشب طی دو سانس در اراک به صحنه می‌روند و پس از آن تور کنسرت‌هایشان را در شهرهای شیراز، بوشهر و کرج ادامه می‌دهند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند