موسسه بهمن سبز

۱۰۰ سالن سینما توسط حوزه هنری در دست بهسازی و بهره‌برداری است

به گزارش باکس افیس ایران:  معاون موسسه بهمن سبز حوزه هنری انقلاب اسلامی گفت: هم اکنون ۱۰۰ سالن توسط این موسسه در دست بهسازی است که با بهره‌برداری از آنها شمار سالن‌های سینمای در اختیار حوزه هنری انقلاب اسلامی به ۲۳۰ سالن افزایش می‌یابد.

هادی منصوری روز چهارشنبه در بوشهر بیان کرد: فاز دوم بهسازی و بازسازی سالن های سینما در اختیار حوزه هنری انقلاب اسلامی از ابتدای ۱۴۰۰ آغاز شد و بازگشایی آنها نیز از خرداد ماه امسال کلید خورد که تاکنون سالن شهر گنبد کاووس و پردیس سینمایی مهرشاد تهران به بهره‌برداری رسیده است.

وی اضافه کرد: در زمان حاضر هفت پروژه سینمایی این موسسه مراحل انتهایی خود را طی می‌کند که با بهره‌برداری در هفته‌های آینده و پیش از آغاز جشنواره سینمایی فجر به بهره برداری می‌رسند.

منصوری یادآورشد: درسال ۱۳۹۸ موسسه بهمن سبز ۱۰۱ سالن سینما را تحویل گرفت و برای بازسازی و بهسازی آنها سه فاز عملیاتی تعریف کرد که فاز نخست آن در پایان سال ۹۹ شمار آنها به ۱۳۰ سالن رسید.

معاون موسسه بهمن سبز حوزه هنری انقلاب اسلامی کشور ادامه داد: در ادامه فرآیند بازسازی و بهسازی، تعداد سالن‌های سینما در پایان فاز ۲ به ۲۳۰ و در انتهای سال ۱۴۰۳ همزمان با پایان فاز سوم این تعداد به ۴۰۰ سالن می‌رسد.

وی افزود: اگر در طول این مدت پیشنهادی برای مشارکت بخش خصوصی مطرح شود که سینماهای در اختیار بنیاد شهید و بنیاد مستضعفان در این چرخه بهسازی و بازسازی قرار گیرد، ممکن است این تعداد از ۴۰۰ سالن هم فراتر رود.

منصوری اظهار کرد: بیشتر سالن‌های افتتاح شده در قالب نوسازی و بهسازی و استفاده از ظرفیت موجود بوده است.

 ۱۰۰ سالن سینما توسط حوزه هنری در دست بهسازی و بهره‌برداری است

سینما بهمن بوشهر نیمه نخست ۱۴۰۲ پردیس می‌شود

معاون موسسه بهمن سبز حوزه هنری انقلاب اسلامی گفت: سینما بهمن بوشهر بر اساس مطالعاتی که دفتر فنی این موسسه انجام داده مقاومت ایمنی و امنیتی دارد و می‌تواند با برخی اقدامات به طور موقت و پیش از اجرای پردیس سینمایی مورد استفاده قرار گیرد اما ساخت ۸ سالن در این محل در دستور کار قرار گرفته است.

منصوری افزود: بهسازی و نوسازی سینما بهمن بوشهر در فاز سوم اقدام های موسسه بهمن سبز قرار گرفته و بر اساس زمانبندی اجرای این پردیس سینمایی در ۶ ماهه نخست ۱۴۰۲ آغاز می‌شود.

وی اضافه کرد: با این حال اگر از استان منابعی برای سرعت بخشی اختصاص یابد آمادگی برای عملیاتی کردن آن پیش از این موعد نیز وجود دارد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند