آثار سینمایی

گزارش رسمی فارابی از آمار تولیدات سینمایی اش

به گزارش باکس افیس ایران: بنیاد سینمایی فارابی اعلام کرد که در ادامه تولیداتش در سالی که گذشت، یک ویترین متنوع را در تولید آثار سینمایی پیش رو دارد.

وضعیت تولیدات بنیاد سینمایی فارابی امسال و در ادامه سال ۱۳۹۹، در زمینه سینمای مقاومت، معناگرا، اجتماعی، تاریخ معاصر، کودک و نوجوان متنوع است و بدون درنظر گرفتن آثاری که در بخش نگارش فیلمنامه قرار دارند و سایر آثاری که هنوز در مرحله مذاکره‌اند و پیش‌تولید آنها جدی نشده است، در فصل جدید تولیدات، آثار متفاوتی با حضور فیلمسازان خوب کشور تولید شده یا آماده تولید است که این با توجه به تنگناها و شرایط سخت تولید در دوران کرونا، از نظر آماری نسبت به سال‌های گذشته قابل توجه است.

تولید با نیم‌نگاهی به ارتباط مخاطب در پلتفرم‌ها

امسال با توجه به شرایط ناشی از شیوع بیماری کووید۱۹ و اثرات مستقیم‌ آن بر اکران سینماها، بنیاد سینمایی فارابی جهت ارائه آثار سینمایی در پلتفرم‌ها و رسانه ملی باهدف ارتباط آثار با مخاطب و منتفع شدن صاحبان آثار، برنامه‌های خود را در این حوزه توسعه خواهد داد.

پایان فیلمبرداری سه فیلم و آغاز فیلمبرداری دو فیلم جدید

بر اساس این گزارش، بنیاد سینمایی فارابی در همین ابتدای سال، سه فیلم سینمایی دسته دختران (منیر قیدی) و نگهبان شب (سیدرضا میرکریمی) را در مرحله فیلمبرداری داشت که تولید آنها از ماه‌های آخر سال ۱۳۹۹ شروع شده بود و فیلمبرداری آنها در فروردین و اردیبهشت امسال به پایان رسید. فیلم‌برداری فیلم بدون قرار قبلی (بهروز شعیبی) در مشهد به اتمام رسیده و ادامه فیلم‌برداری در استان البرز در حال انجام است.

بر اساس این خبر، به زودی قرار است فیلمبرداری فیلم‌های سینمایی خط نجات (وحید موسائیان) و بهشت تبهکاران (مسعود جعفری‌جوزانی) آغاز شود که با انجام پیش تولید، فیلمبرداری این دو فیلم در روزهای بعد از ماه رمضان آغاز خواهد شد.

چهار فیلم جدید رونمایی می‌شوند

فیلم سینمایی بیرو (مرتضی‌علی عباس‌میرزایی) که با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی ساخته می‌شود، همچنان در مرحله فیلمبرداری است و با اتمام فیلمبرداری و مراحل فنی در یکی دو ماه آینده، احتمالا برای شرکت در جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان و یا جشنواره فیلم فجر آماده نمایش خواهد شد.

از دیگر فیلم‌هایی که در ادامه مراحل فنی قرار دارند می‌توان به فیلم پسران دریا (افشین هاشمی)، لیپار (حسین ریگی) و بامبالا (سیدجمال سیدحاتمی) اشاره کرد که هر سه فیلم برای حضور در جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان در سال ۱۴۰۰ آماده می‌شوند.

تولید مشترک با کشورهای خارجی؛ پایان و آغاز دو پروژه

فیلم لایه‌های دروغ (رامین سهراب) که تولید مشترک ایران و فنلاند است و تولید آن از سه سال پیش آغاز شده بود پس از وقفه‌ای، در مراحل پایانی فیلمبرداری است. تولید این فیلم پس از انجام بخش‌هایی از فیلمبرداری، متوقف شده بود اما در یکی دو ماه گذشته باردیگر تولید از سر گرفته شده و به نظر می‌رسد به‌زودی فیلمبرداری این فیلم سینمایی تولید مشترک هم به پایان برسد.

همچنین تولید مشترک بنیاد سینمایی فارابی با صربستان و کرواسی و با حمایت یروایماژ با نام موقت «فاطیما» در دست اقدام است و پیش تولید آن مدتی است پس از پایان نگارش فیلمنامه و تعیین عوامل سازنده، آغاز شده است.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند