اکران

رونمایی از طرح‌های جدید برای تشویق اکران فیلم‌های پرمخاطب

به گزارش باکس افیس ایران: شورای صنفی نمایش در جلسه‌ای که دقایقی پیش به پایان رسید، از طرح‌ حمایتی خود رونمایی کرد؛ طرحی که اگرچه کمی دیر اتخاذ شد اما می‌تواند به رونق نسبی اکران کمک کند.

در جلسه شورای صنفی نمایش که دقایقی قبل پایان یافت، شورای صنفی نمایش، از طرحی رونمایی کرد که می‌توان به آن در جهت ترغیب صاحبان آثار پرمخاطب به نمایش فیلم‌شان و رونق نسبی گیشه، امیدوار بود.

بر اساس این طرح، اولا: در ایام برگزاری جام جهانی، هر ۲ هفته اکران، یک هفته محاسبه خواهد شد. ثانیا:  در صورت فروش و استقبال مخاطبان از فیلم‌های جدید، این آثار می‌توانند تا پایان امسال، اکران خود را بدون محدودیت‌های آیین‌نامه‌ای ادامه دهند و ثالثا: فیلم‌های جدید از بسته حمایتی مالی سازمان سینمایی بهره‌مند خواهند شد.

۲ بند نخست این طرح، بسیار کاربردی خواهد بود اما ای‌کاش، جزئیات بند سوم این طرح نیز رسانه‌ای می‌شد تا صاحبان آثار بدانند دامنه این حمایت‌ها تا چه اندازه خواهد بود.

آخرین طرح حمایتی سازمان سینمایی برای ترغیب صاحبان آثار پرمخاطب برای نمایش کارشان، به تیرماه سال گذشته برمی‌گردد که طی آن سازمان سینمایی اعلام کرد پس از آن‌که فروش فیلمی از مبلغ ۲ میلیارد تومان عبور کرد، ۱ میلیارد تومان به عنوان کمک پرداخت شود و پس از فروش ۵ میلیارد تومان، کمک ۱/۵ میلیاردی (مجموعا ۲/۵ میلیارد تومان) پرداخت شود.

با این حال، این حرکت شورای صنفی نمایش اگرچه ۴۰ روز پس از اغتشاشات به تصویب رسید و دیرهنگام تفسیر می‌شود اما برگ برنده‌ای است که می‌تواند زمینه مناسبی را در جهت رونق نسبی سینماها ایجاد کند.

حال باید یک هفته منتظر ماند تا ببینیم چه فیلم‌هایی در راستای اکران جدید، در خروجی جلسه بعدی شورای صنفی نمایش اعلام می‌شود.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند