اکران

«تی تی» در غیبت کمدی صدر جدول فروش ماند

به گزارش باکس افیس ایران: این هفته درحالی که هیچ فیلم تازه‌ای اکران نشد و آثار کمدی نیز به دلیل ایام سوگواری از چرخه نمایش خارج شده بود، فیلم سینمایی «تی تی» به کارگردانی آیدا پناهنده در صدر پرفروش‌ها قرار گرفت.

گیشه سینمای ایران در سومین هفته مردادماه در اثر تعطیلی سینماها به مناسبت ایام عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی، با افت مواجه شد.

طبق اطلاعات سامانه مدیریت فروش و اکران سینما (سمفا) در این هفته از چهارشنبه ۱۲ مردادماه تا سه‌شنبه ۱۸ مردادماه، سینمای ایران در مجموع ۹۴ هزار مخاطب داشت که فروشی ۲ میلیارد و ۸۶۱ میلیون تومانی را برای آن رقم زد.

در این هفته فیلم‌های کمدی نمایشی نداشتند و در نیمی از هفته، سینماها به طور کامل تعطیل بود. در هفته سوم مردادماه تنها دو فیلم هناس و بدون قرار قبلی با افزایش میزان مخاطب و فروش مواجه شدند و بقیه فیلم‌ها، اغلب بیش از ۶۰ درصد کاهش فروش را تجربه کردند.

«تی تی» در غیبت کمدی صدر جدول فروش ماند

فیلم تی‌تی به کارگردانی آیدا پناهنده که هفته گذشته برای نخستین بار به صدر جدول فروش هفتگی رسیده بود، در این هفته هم با فروش ۲۶ هزار قطعه بلیت به ارزش یک میلیارد و ۶ میلیون تومان این جایگاه را حفظ کرد. حدود ۲۹ درصد مخاطبان این هفته سینمای ایران به تماشای تی‌تی نشستند و فروش کل این فیلم در این هفته به نزدیکی ۱۳ میلیارد تومان رسید.

«تی تی» در غیبت کمدی صدر جدول فروش ماند

فیلم سینمایی علف‌زار اثر کاظم دانشی با ۱۵ هزار مخاطب و ۵۹۶ میلیون تومان فروش دومین فیلم پرفروش این هفته لقب گرفت. این فیلم با سهم ۱۶ درصدی از کل مخاطبان هفته، حدود ۱۴ صندلی خود را در هر سانس پر کرد. علف‌زار توانست در کل از ۱۶ میلیارد تومان عبور کند.

«تی تی» در غیبت کمدی صدر جدول فروش ماند

فیلم سینمایی هناس ساخته حسین دارابی با ۲۶ هزار مخاطب و فاصله‌ای اندک نسبت به تی‌تی دومین فیلم پرمخاطب هفته شد، اما با ۴۶۱ میلیون تومان فروش، در رتبه سوم گیشه قرار گرفت. این فیلم که با میانگین بهای بلیت ۱۸ هزار تومانی، ارزان‌ترین میانگین بهای بلیت را در این هفته داشت، در این هفته، با ۱۲۰ درصد افزایش مخاطب و ۷۰ درصد افزایش فروش مواجه شد و در هر سانس، بیش از ۹۵ تماشاگر داشت. هناس در این هفته به فروش کل ۴ میلیارد تومانی رسید.

«تی تی» در غیبت کمدی صدر جدول فروش ماند

فیلم بدون قرار قبلی اثر بهروز شعیبی با فروش ۱۴ هزار قطعه بلیت به ارزش ۳۱۳ میلیون تومان، در رتبه چهارم گیشه قرار گرفت. بدون قرار قبلی در این هفته نسبت به هفته گذشته، ۱۹۹ درصد افزایش میزان مخاطب و ۱۱۷ درصد افزایش میزان فروش داشت. این فیلم توانست فروش کل خود را به ۳ میلیارد تومان برساند.

«تی تی» در غیبت کمدی صدر جدول فروش ماند

فیم زالاوا ساخته ارسلان امیری با فروش ۴ هزار قطعه بلیت به ارزش ۱۷۰ میلیون تومان، پنجمین فیلم گیشه هفتگی سینماها در این هفته بود.

در رتبه ششم جدول فروش هفتگی نیز فیلم

«تی تی» در غیبت کمدی صدر جدول فروش ماند

به کارگردانی امیرحسین قهرایی قرار گرفت که با ۴ هزار مخاطب، ۱۳۱ میلیون تومان فروش داشت.

پس از این ۶ فیلم که مجموعا ۹۴ درصد مخاطبان سینما را در این هفته به خود اختصاص دادند، طلاخون، روز ششم، پیتوک، بی صدا حلزون، والدین امانتی، سگ‌بند، مجبوریم، روز صفر و پدر و دختر در رتبه‌های هفتم تا پانزدهم جدول فروش هفتگی قرار گرفتند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند