فروش

«بخارست» صدرنشین است

به گزارش باکس افیس ایران: «بخارست» توانست در دومین هفته اکران خود در سینماهای کشور به عنوان صدرنشین جدول فروش سینماها معرفی شود.

جدول فروش سینماهای سراسر کشور طی هفته گذشته ۱۴۰۱ با صدرنشینی فیلم سینمایی «بخارست» و موفقیت دو فیلم رده سنی کودکان و نوجوان روبرو بود.

سینماهای سراسر کشور در هفته گذشته نزدیک به ۵۱ میلیارد تومان فروش داشتند. این فروش با حضور ۱۸۴ هزار مخاطب و تخصیص ۱۱۴۹۸ سانس در سالن های سینما تا ساعت ۲۰ روز چهارشنبه ۱۱ آذر ماه سال جاری به ثبت رسید.

فیلم سینمایی بخارست به کارگردانی سید مسعود اطیابی توانست در هفته گذشته ۱٫۸ میلیارد تومان فروش داشته باشد. فیلم اطیابی نزدیک به ۵۸ هزار بلیت فروخت و ۲۹۶ سالن سینما را در اختیار داشت.

حسین یاری، پزمان جمشیدی، امیرحسین آرمان، هادی کاظمی، غلامرضا نیکخواه بازیگرانی هستند که در فیلم کمدی بخارست به ایفای نقش پرداخته‌اند. در خلاصه داستان «بخارست» آمده است: اینجا ایران است و ما داستان‌های هیجان‌انگیز داریم.

رتبه دوم جدول فروش هفتگی سینمای ایران در اختیار انیمیشن «لوپتو» به کارگردانی علی عسکری است. این انیمیشن توانست با در اختیار داشتن ۲۹۳ سالن به فروشی معادل ۱٫۵ میلیارد تومان دست پیدا کند.

در خلاصه داستان این انیمیشن موزیکال آمده است: پدر علی در کارگاه لوپتو با یاد دادن ساخت اسباب بازی به بیمارانش، آنها را درمان می‌کند. کارگاه اسباب‌بازی‌های خلاقانه لوپتو که بین کودکان ایرانی محبوبیت زیادی دارد با خرابکاری یک ناشناس تعطیل می‌شود. علی تلاش می‌کند پدرش را که ناامید شده است از این مخمصه نجات دهد.

انیمیشن موفق «پسر دلفینی» همچنان و با گذشت ۲ ماه از اولین اکران خود در سینماها همچنان در رتبه‌های بالایی جدول قرار دارد. این انیمیشن به کارگردانی محمد خیراندیش طی هفت روز گذشته به فروشی معادل ۴۵۰ میلیون تومان دست پیدا کرد تا بتواند در رتبه سوم جدول فروش قرار گیرد.

رتبه چهارم جدول فروش هفتگی سینماهای کشور در اختیار فیلم سینمایی «انفرادی» دیگر فیلم مسعود اطیابی است؛ کارگردانی که طی دو سال گذشته دو فیلم پرفروش انفرادی و دینامیت را در چرخه اکران داشته است. وی هم اکنون اکران «بخارست» را هم آغاز کرده است، در صورت فروش موفق این فیلم در هفته‌های آتی اطیابی می‌تواند به رکوردی تازه در گیشه سینمای کشور دست یابد.

فیلم سینمایی «انفرادی» رتبه چهارم را با فروشی معادل ۴۱۳ میلیون تومان از آن خود کرده است. رضا عطاران، احمد مهرانفر و مهدی هاشمی بازیگران اصلی این فیلم کمدی هستند.

فیلم پنجم جدول فروش هفتگی نماینده دیگر سینمای کودک است، فیلم سینمایی «بام بالا» با حضور بازیگرانی همچون حمید لولایی، امیر غفارمنش و حسین سلیمانی تواست در هفت روز گذشته به مبلغی معادل ۲۷۰ میلیون تومان دست پیدا کند.

«بام بالا» به کارگردانی سید جمال حاتمی داستان عروسکی است که با کارهای شگفت‌انگیز آرزوی بچه‌ها را برآورده می‌کند.

پس از این پنج فیلم که عمده فروش این هفته سینمای کشور را در اختیار داشتند فیلم‌های ابلق به کارگردانی نرگس آبیار، دوزیست از برزو نیک‌نژاد، تی تی به کارگردانی آیدا پناهنده، علفزار ساخته کاظم دانشی و سگ بند به کارگردانی مهران احمدی رتبه‌های ششم تا دهم جدول فروش را در اختیار دارند.

آمار این گزارش از سایت سمفا و تا دیشب و لحظه تنظیم خبر بوده است.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند