مسعود بخشی

آغاز پیش نمایش «یلدا» در سینماهای فرانسه

به گزارش باکس افیس ایران: سینمایی «یلدا» سومین ساخته بلند سینمایی مسعود بخشی ، همزمان با اکران در آلمان در پایان تابستان در هفت جشنواره معتبر جهانی حضور خواهد داشت.

پیرامید اینترنشنال شرکت پخش و فروش بین‌المللی فیلم سینمایی یلدا سومین ساخته مسعود بخشی به تهیه کنندگی علی مصفا اعلام کرد که همزمان با استقبال تماشاگران و منتقدان آلمانی از اکران یلدا که از هفته گذشته در چهل سینمای این کشور آغاز شده است، اکران این فیلم سینمایی برای هفته دوم و سوم تمدید شد.

همچنین پیش‌نمایش‌های این فیلم در فرانسه از ١٠ سپتامبر(۲۰شهریور) در سینما لوکسور پاریس آغاز و تا اکران رسمی فیلم در ٧ اکتبر(۱۶مهر)، در شهرهای مختلف فرانسه ادامه خواهد داشت.

شب گذشته سالن بزرگ یوسف شاهین در سینمای تاریخی لوکسور در پاریس برای اولین پیش نمایش یلدا پر شده بود.

یلدا از ۱۷ تا ۲۷ سپتامبر(۲۷شهریور تا ۶مهر) در بخش اصلی بزرگترین جشنواره سینمایی فنلاند با نام «جشنواره بین المللی فیلم هلسینکی» و در گروه فیلم های «بی باک» در کنار آخرین ساخته سینماگر بزرگ ایتالیایی مارکو بلوکیو (خائن) نمایش داده می شود.

این فیلم سپس از ٢۴ سپتامبر تا ٧ اکتبر(۳تا ۱۶مهر) در سی و نهمین دوره جشنواره بین المللی ونکوور کانادا و در بخش «سینمای معاصر جهان» در کنار فیلم‌های تازه کارگردانانی همچون توماس وینتربرگ (دوری دیگر)، جانی آملیو (همامت)، آبل فررا (سیبریا) و فرانسوا اوزون (تابستان ٨۵) به نمایش درمی‌آید.

«یلدا» همزمان و از ٢۵ سپتامبر الی ٣ اکتبر در بخش جشنواره یازدهمین جشنواره بین المللی ادسا که به گفته سایت جشنواره بیشترین مخاطب را در میان جشنواره های اوکراین و شرق اروپا دارد، نمایش خواهد داشت.

همچنین این فیلم در بخش اصلی فیلم های بلند جشنواره بین المللی بریزبین استرالیا پذیرفته شده است.

این جشنواره که از اول تا یازدهم اکتبر امسال در موزه هنرهای مدرن و سینماتک استرالیا برگزار می شود، از مهمترین رویدادهای سینمایی و هنری این کشور محسوب می شود.

فیلم‌موومنت پخش‌کننده «یلدا» در آمریکا نیز از پذیرش این فیلم‌ در سی و چهارمین جشنواره دی سی فیلم فست قدیمی ترین و بزرگترین جشنواره فیلم واشنگتن (۲ تا ۱۱ اکتبر)، چهل و سومین جشنواره میل ولی در کالیفرنیا( ۸ تا ۱۸ اکتبر) و بیستمین جشنواره اسکاتدال آریزونا (۶ تا ۱۰ نوامبر) خبر داد.

داستان این فیلم در مورد مریم کمیجانی، زن جوانی است که به دلیل قتل شوهرش به مرگ محکوم شده است. او در شب یلدا به استودیوی یک برنامه زنده تلویزیونی آورده شده است تا از طرف تنها فرزند مقتول یعنی مونا ضیا بخشیده شود اما مجموعه اتفاقات در صحنه و پشت صحنه این برنامه هر دو زن جوان را در چالشی جدی برای تصمیم‌گیری قرار می‌دهد.

بهناز جعفری، صدف عسگری، بابک کریمی، آرمان درویش، فرشته حسینی، فقیهه سلطانی، فروغ قجابگلو، زکیه بهبهانی، رامونا شاه، ساغر صباحی، حسن جودکی، محمد ساربان، کمال هاشمی، ولی الله ریگی، فرهاد فداکار، لیلا شفاعی مهر، محمود ذوالفقاری، نسا افرنگه، مریم خداوردی، بنفشه غفاری، بهنام داوری، سارا والیانی، بهرام افشار و با حضور فرشته صدرعرفایی بازیگران فیلم «یلدا» هستند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند