مخاطب

«گیل‌دخت» با ۳۸ درصد مخاطب پربیننده‌ترین سریال نیمه دوم بهمن

به گزارش باکس افیس ایران: نظرسنجی مرکز تحقیقات سازمان صداوسیما پیرامون سریال‌های سیما در نیمه دوم بهمن ماه ۱۴۰۱ نشان می‌دهد ۳۸.۴ درصد مردم در این ماه مخاطب سریال «گیل دخت» بودند.

سریال گیل‌دخت که از شبکه‌های یک و آی فیلم روانه آنتن می‌شود با ۳۸.۴ درصد بیننده خالص در صدر جدول پربیننده‌ترین سریال‌های نیمه دوم بهمن قرار دارد. بیننده خالص یعنی مخاطبانی که به هر نحوی از شبکه‌های یک و آی فیلم به صورت مجزا یا گاهی از یک شبکه آن را دنبال کرده اند.

از میان بینندگان خالص سریال گیل‌ دخت نیز ۸۶.۳ درصد در حد زیاد از آن رضایت داشته اند. سریال شهباز از شبکه یک با ۱۸.۲ درصد، چشم بندی از شبکه ۳ با ۱۴.۸ درصد و کتونی زرنگی از شبکه ۳ با ۱۳.۸ درصد در رتبه‌های بعدی پربیننده‌ترین سریال‌های تلویزیونی قرار دارند.

هر سه سریال صدرنشین روند رو به صعود در جلب نظر مخاطبان داشته اند. گیلدخت از مخاطب ۱۷.۹ درصدی در اوایل آذر به ۳۸.۴ درصد، شهباز از ۱۴.۵ درصد در اوایل بهمن به ۱۸.۲ درصد و چشم بندی از ۱۱.۶ درصد در اواسط دی به ۱۴.۸ درصد رسیده است.

گیل‌دخت عنوان سریال تاریخی‌ است که به کارگردانی مجید اسماعیلی و تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی تولید شده است. فیلمنامه این سریال را مجید آسودگان به سفارش مرکز فیلم و سریال معاونت برون مرزی سازمان صدا و سیما نوشته و نگارش آن حدود ۵ سال زمان برده است.

این سریال حکایت گلنار و اسماعیل است که در میان هیاهو و مهلکه قجری تارو پود دلشان با مهر و محبت هم بافته می شود و…

از جمله بازیگرانی که در سریال «گیل‌دخت» ایفای نقش می‌کنند، به سعید راد، میترا رفیع، رضا اکبرپور، یاسمین معاوی، سعید چنگیزیان، شقایق فراهانی، پریوش نظریه، رامتین خداپناهی، ثریا قاسمی، محمود پاک نیت، حبیب دهقان نسب، فخرالدین صدیق شریف، فریبا متخصص، صالح میرزاآقایی، نفیسه روشن، حمید ابراهیمی، محمد فیلی، رؤیا جاویدنیا، مجید سعیدی، زیبا بنماران، فریده دریامج، امین میری، یوسف صفری بختیاری، بهزاد محسنی و مرتضی نجفی می‌توان اشاره کرد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند