بازیگران

سریال‌های رمضان کدام بازیگران را به تلویزیون می آورد؟

به گزارش باکس افیس ایران: تلویزیون ماه رمضان امسال با انتخاب چهار سریال، ترکیب متفاوتی از بازیگران باسابقه و تازه کار را گرد هم آورده است.

سریال‌های «رعد و برق» با موضوع سیل نوروزی، «یاور» در ژانر معمایی و با تم جوانمردی، «احضار» با موضوعی ماورایی و «بچه مهندس ۴» در ژانر درام و با محوریت شخصیتی به نام جواد جوادی، رمضان ۱۴۰۰ به روی آنتن شبکه‌های تلویزیونی می‌روند.

سریال «احضار»/شبکه یک/ ساعت ۲۲:۱۵

آرش مجیدی و «سربازی» که ندرخشید

سریال «احضار» آن طور که از تیزر و تبلیغاتش برآمده سریالی معمایی با ژانر وحشت است. آرش مجیدی از بازیگران اصلی این سریال، پیش از این در سریال ماورایی «آخرین گناه»، ساخته ساعد سهیلی که در ماه رمضان سال ۸۵ پخش شد بازی داشته است. این سریال با موضوع چشم برزخی‌ها به روی آنتن شبکه دو رفت.

سریال «احضار»

او همچنین در سریال «سرباز» به کارگردانی هادی مقدم دوست، نقش اصلی و پزشک وظیفه‌ای به‌نام یحیی در ماه رمضان سال گذشته ایفا کرد که از شبکه سه سیما پخش شد. سریال «سرباز» به دلیل نوع خاص پرداخت به داستان، در زمان پخش با انتقادهایی از سوی رسانه ها و مخاطبان همراه شد.

رضا توکلی، پای ثابت سریال‌های ماورایی

رضا توکلی بازیگری است که در چندین سریال مناسبتی ماه رمضان حضور داشته است؛ پس از بازی در «او یک فرشته بود»، «پنجمین خورشید»، «پنج کیلومتر تا بهشت» و حالا در «احضار»، به نظر می‌آید که توکلی را باید پای ثابت سریال‌های ماورایی علیرضا افخمی دانست که البته چند سالی هم خبری از ساخت آنها نبود. این بازیگر همچنین در سریال کمدی «زیرزمین» که آن را هم علیرضا افخمی برای رمضان سال ۸۵ ساخته بود، حضور داشت.

سریال «احضار»

افخمی پس از ساخت سریال ماورایی «او یک فرشته بود» در سال ۸۴، ماه رمضان سال بعد، یعنی سال ۸۵ یک سریال کمدی با نام «زیرزمین» را برای شبکه سه ساخت و در سال‌های بعد این کارگردان با ساخت «پنجمین خورشید» و «پنج کیلومتر تا بهشت» دوباره به ژانر ماورایی بازگشت که البته از شدت وحشت آنها کم شده بود. او همچنین نویسنده سریال «اغما» به کارگردانی سیروس مقدم بوده است که در رمضان ۸۶ از تلویزیون پخش شد.

سریال «بچه مهندس ۴»/شبکه دو/ ساعت ۲۱:۳۰

ثریا قاسمی و همکاری با دومین «بچه مهندس»

ثریا قاسمی که در رمضان امسا با بچه مهندس در تلویزیون حاضر می شود، در فصل سوم این سریال که ماه رمضان سال گذشته پخش شد نیز حضور داشت. «بچه مهندس» نخستین بار در ماه رمضان سال ۹۷ پخش شد؛ فصل دوم این سریال نیز در همان سال به روی آنتن رفت و فصل سومش ماه رمضان سال گذشته پخش شد.

این سریال داستان زندگی جواد جوادی که کودکی پرورشگاهی است را در سه دوره کودکی، نوجوانی و جوانی روایت می‌کند. در فصل گذشته روزبه حصاری در نقش جوانی جواد بازی داشت، قرار بود که در فصل چهار نیز حصاری همان نقش را ایفا کند اما خبر کناره گیری او از ادامه کار با سازندگان «بچه مهندس» در همان اوایل ساخت فصل جدید رسانه‌ای و بلافاصله محمدرضا رهبر به عنوان بازیگر جایگزین او در سریال معرفی شد.

سریال «بچه مهندس»

ثریا قاسمی پیش از این در چندین سریال رمضانی حضور داشته است. «او یک فرشته بود»، «صاحبدلان» و «جراحت» از کارهای برجسته مناسبتی هستند که او در آن‌ها به ایفای نقش پرداخته است.

فرهاد قائمیان؛ از گاندو تا بچه مهندس

از فرهاد قائمیان سریال رمضانی «سر دلبران» را به خاطر داریم که توسط محمدحسین لطیفی ساخته شده بود. او سالها قبل در سریالی دیگر از این کارگردان به نام «نردبام آسمان» هم بازی کرده بود که آن هم در رمضان پخش شد و سریالی تاریخی بود.

قائمیان که در سال ۹۷ بیشتر در مجموعه های امنیتی پلیسی مانند گاندو و گشت پلیس ظاهر شده بود، سال بعد از آن (۹۸) و با «بچه مهندس» از این فضا بیرون آمد و مانند ثریا قاسمی امسال برای دومین بار است که در فصلی از «بچه مهندس» بازی می کند.

سریال «یاور»/شبکه سه/ ساعت ۲۰:۴۵

ثبت سریال رمضانی دیگر در کارنامه داریوش ارجمند

داریوش ارجمند که پیش از این تجربه بازی در سریال‌های مناسبتی مانند «راز پنهان» (رمضان ۱۳۹۱)، «پریدخت»، «یک تیکه زمین» و «مرضیه» (مناسبت محرم) را داشته است، امسال به عنوان نقش اصلی سریال سعید سلطانی که در سه گانه «ستایش» با او همکاری داشت، نقش آفرینی می‌کند.

داریوش ارجمند در سریال ستایش

داریوش ارجمند بازیگر نقش اصلی سریال «ستایش»، در سریال ماه رمضان شبکه سه، در نقش یاور بازی می کند و امید علیمردانی هم که او را بیشتر با کاراکتر رستم در سریال «ستایش» می شناختند، در این سریال همچنان نقش رستم را بازی می‌کند.

بازگشت فقیهه سلطانی با «یاور»

فقیهه سلطانی از دیگر بازیگران سریال «یاور» است. او چند سالی می‌شود که از تلویزیون دور بوده و اکنون با یک سریال مناسبتی به قاب جادویی بازگشته است.

عنوان

«تبریز در مه» و «آهوی ماه نهم» از کارهای تلویزیونی شناخته شده این بازیگر هستند.

آخرین ایفای نقش سلطانی در تلویزیون به سریال «مهمانان ویژه» جواد رضویان در سال ۹۱ برمی گردد. او پیشتر در چند مجموعه تاریخی از محمدرضا ورزی بازی کرده بود.

سریال «رعد و برق»/شبکه پنج/ ساعت ۲۳

مهران رجبی و «رعد و برق» پس از کرونا

مهران رجبی از جمله بازیگرانی بود که در دوران کرونا در چند پروژه مشارکت داشت. او تابستان سال گذشته هنگام بازی در سریال «شهید شهریاری» به کرونا مبتلا شد. رجبی مدتی را در بیمارستان گذراند و پس از مرخصی اظهار کرده بود که کرونا به بدنش آسیب رسانده و همچنان پس از گذشت ماه‌ها احساس ضعف و سستی می‌کند.

رجبی ماه رمضان امسال با «رعد و برق» بهروز افخمی به تلویزیون می‌آید. او ماه رمضان سال گذشته نیز در مجموعه «پدر پسری» که از شبکه پنج پخش شد، بازی کرده بود.

«صاحبدلان»، «زیرزمین»، «یک وجب خاک» و «پدر پسری» از مجموعه‌های رمضانی هستند که رجبی در آن‌ها به ایفای نقش پرداخته است.

روزهای پرکار شهرام قائدی

هنوز روزهای زیادی از سال جدید نگذشته، با این حال «رعد و برق» سومین سریالی است که از شهرام قائدی در تلویزیون پخش می شود.

قائدی در نوروز ۱۴۰۰ با دو سریال کاملا متفاوت «گاندو۲» و «نوروز رنگی» در قاب جادو ظاهر شد و اکنون در سریال رمضانی «رعدو برق» ایفای نقش می‌کند. از او مجموعه مافیا به کارگردانی سعید ابوطالب هم در شبکه نمایش خانگی در حال پخش است.

شهرام قائدی در سریال «رعد و برق»

قائدی پیش از این در سریال‌های رمضانی «پنج کیلومتر تا بهشت» و «پنجمین خورشید»، ساخته علیرضا افخمی بازی داشته اشت.

محمد فیلی؛ از شمر تا «عملیات ۱۲۵» و حالا «رعد و برق»

ایفای نقش محمد فیلی در سریال رعد و برق هم از موارد قابل اشاره است. این بازیگر که با ایفای نقش شمر در سریال مختارنامه در اذهان بینندگان مانده است، سال ۹۸ یک سریال کمدی با نام دنگ و فنگ روزگار را در کنار مرحوم سیروس گرجستانی بازی کرده بود که از شبکه یک پخش شد.

فیلی در سریال «عملیات ۱۲۵ » بهروز افخمی که سال ۸۷ ساخته شد هم بازی کرده بود. در حقیقت این بازیگر پس از ایفای نقش در «مختارنامه» مقابل  دوربین سریالی از افخمی با موضوع آتش نشان ها رفت.

محمد فیلی در رعد و برق


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند