نمایش آثار سینماگران ایرانی در جشنواره استانبول

باکس آفیس ایران : در این رویداد سینمایی که از ۱۷ تا ۲۸ آوریل (۲۹ فروردین تا ۹ اردیبهشت) در ترکیه برگزار خواهد شد، فیلم مستند-انیمیشن کوتاه «آنیتا، گمشده در اخبار» ساخته بهزاد نعلبندی در بخش مستندهای بین‌المللی به نمایش گذاشته خواهد شد.

این فیلم ۱۷ دقیقه‌ای ساخته جدید بهزاد نعلبندی است که ساخته قبلی او با عنوان «کاغذ پاره‌ها» در جشنواره‌های سینمایی جهان و ایران حضور داشت و جوایزی کسب کرد.

«آنیتا، گمشده در اخبار» پیش از این در جشنواره‌های جیلاوا کشور چک، توکیو انیمه ژاپن، هیوستون آمریکا، بیست و هشتمین جشنواره فیلم انیمیشن کاتالونیا؛ انیماک، بیرمنگام انگلستان حضور یافته و در جشنواره انیمیشن هند حضور داشته است.

فیلم های سینمایی «کیک محبوب من» ساخته بهتاش صناعی‌ها و مریم مقدم محصول مشترک ایران، فرانسه،آلمان و سوئد، «نسخه ایرانی» ساخته مریم کشاورز محصول آمریکا و «تاتامی» ساخته زهرا امیر ابراهیمی و گای ناتیو محصول گرجستان و آمریکا در هم در بخش محبوب جشنواره‌های فیلم استنبول ۲۰۲۴ به نمایش گذاشته می‌شوند.

همچنین «ویم وندرس» سینماگر آلمانی و «کوجی یاکوشو» بازیگر ژاپنی نیز میهمانان افتخاری دوره جدید جشنواره فیلم استانبول خواهند بود.

سال گذشته فیلم سینمایی «جنگ جهانی سوم» ساخته هومن سیدی برنده جایزه لاله طلایی بهترین فیلم این رویداد سینمایی شد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند