گوا

۷ فیلم و یک داور از سینمای ایران در جشنواره هند

به گزارش باکس افیس ایران: پنجاه و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم هند (گوا) میزبان ۸ فیلم و یک داور از سینمای ایران خواهد بود.

پنجاه و دومین جشنواره فیلم هند (گوا) که از قدیمی‌ترین جشنواره‌های سینمایی در آسیاست از امروز ۲۰ نوامبر (۲۹ آبان) کار خود را آغاز می کند و در طول ۸ روز برگزاری تا ۲۸ نوامبر (۷ آذر) در مجموع میزبان نمایش ۶۲۴ فیلم از ۹۵ کشور جهان خواهد بود.

فیلم «قهرمان» ساخته اصغر فرهادی برنده جایزه برزگ جشنواره کن و نماینده سینمای ایران در بخش بهترین فیلم بین‌المللی اسکار ۲۰۲۲ فیلم اختتامیه جشنواره فیلم هند (گوا) خواهد بود و در کنار آن فیلم سینمایی «غیبت» ساخته علی مصفا محصول مشترک ایران، چک و اسلواکی، «پدران» ساخته سالم صلواتی و «خورشید آن ماه» به کارگردانی ستاره اسکندری در بخش پانورامای جهان، «کشتن خواجه» ساخته عبد آبست در بخش مدال یونسکو گاندی، «مامان» به کارگردانی آرش انیسی در بخش رقابتی فیلم‌های اول و «روسری آبی» ساخته رخشان بنی‌اعتماد نیز در بخش آثار داوران این رویداد سینمایی به نمایش گذاشته خواهد شد.

امسال رخشان بنی اعتماد سینماگر ایرانی به عنوان رئیس هیات داوران به همراه «استفن وولی» تهیه کننده و کارگردان بریتانیایی، «کایرو گوئرا» کارگردان و فیلمنامه نویس اهل کشور کلمبیا، «ویموکی جایاسوندارا» فیلمساز و منتقد اهل سریلانکا و «نیلا مادهاب پاندا» تهیه کننده و کارگردان هندی، فیلم‌های بخش رقابتی اصلی این رویداد سینمایی را داوری می‌کنند.

جشنواره بین المللی هند که یکی از پانزده رویداد رقابتی تقویم فیاپف (فدراسیون انجمن بین المللی تهیه‌کنندگان) است که از آنها به عنوان جشنواره های الف یاد می کنند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند