هنرمندان ایرانی

۱۴۰ اثر از سراسر کشور به جشنواره تئاتر رضوی جنوب کرمان ارسال شد

به گزارش باکس افیس ایران: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: ۱۴۰ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که نشان دهنده استقبال گسترده و بی نظیر هنرمندان ایرانی از دومین جشنواره ملی تئاتر خیابانی رضوی در این منطقه است.

بهرام مسلمی مهنی روز دوشنبه اظهار کرد: پس از بررسی اولیه طرح و ایده های ارسالی، تاریخ بارگذاری طرح و ایده های ارسالی به هنرمندان شرکت کننده اعلام خواهد شد تا در قالب لوح فشرده آثار خود را بارگذاری کنند.

وی با بیان اینکه طبق نظر هیات داوران هشت تا ۱۰ اثر برتر به بخش رقابتی دومین جشنواره ملی تئاتر خیابانی رضوی جنوب کرمان راه می یابد ادامه داد: این جشنواره از جمله برنامه‌های بیستمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) است که ۱۵ دی آخرین مهلت ارسال آثار بود و به دلیل استقبال هنرمندان این مهلت تا ۲۳ دی تمدید شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با اشاره به برگزاری دومین جشنواره تئاتر خیابانی رضوی در دهه کرامت (سال آینده) یادآور شد: اجرای این جشنواره به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان سپرده شده که با همکاری بنیاد بین‌المللی فرهنگی‌ هنری امام رضا (ع) و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این منطقه برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا شرکت‌کنندگان در جشنواره طبق جدول اعلامی موظف به اجرای عمومی در شهرستان جیرفت و دیگر شهرهای جنوب کرمان هستند. به هر یک از گروه های راه یافته به جشنواره ۱۵۰ میلیون ریال کمک هزینه تعلق می‌گیرد. حداکثر تعداد هنرمندان یک گروه شرکت کننده در جشنواره نیز هفت نفر اعلام شده و امکان حضور بیش از این تعداد برای دبیرخانه مقدور نیست.

معرفی ابعاد دینی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی شخصیت امام رضا(ع)، تبیین فرهنگ و سبک زندگی رضوی و کارکرد آن در زندگی معاصر، ترویج پندها، حکمت‌ها و آموزه‌های فلسفی اخلاقی امام رضا(ع) و اندیشیدن، خودشناسی و خداشناسی از دیدگاه امام هشتم شیعیان برخی از موضوعات این جشنواره است.

گشاده‌رویی با مردم و ایجاد نشاط و پویایی در جامعه در مکتب رضوی و ائمه اطهار (علیهم‌السلام)، تحلیل سفر تاریخی سیاسی امام رضا(ع) از مدینه تا خراسان و تأثیر شگرف آن بر فرهنگ مردم، بهره‌گیری از فرهنگ عامه و آیین‌های رضوی و ارتباط ادیان، مذاهب و مردم سایر ملل با امام رضا از دیگر موضاعات این جشنواره اعلام شده است.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند