داوران بخش عکس جشنواره تئاتر فجر

به گزارش باکس افیس ایران: مدیر، داوران مسابقه و نمایشگاه عکس تئاتر سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی شدند.

سیامک زمردی‌مطلق به عنوان مدیر و آتیلا پسیانی، سیف الله صمدیان و محمود کلاری به عنوان اعضای هیات داوری مسابقه و نمایشگاه عکس تئاتر سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند.

بر اساس حکمی از سوی نادر برهانی‌مرند (دبیر این جشنواره) سیامک زمردی‌مطلق مدیریت مسابقه و نمایشگاه عکس تئاتر این رویداد هنرهای نمایشی را برعهده گرفت.

سیامک زمردی مطلق متولد ۱۳۳۷ در تهران است و عکاسی تئاتر را با نمایش «مده‌آ» به کارگردانی قطب‌الدین صادقی در سال ۶۷ آغاز کرده است. وی تاکنون عضو هیات موسس و رییس هیات مدیره انجمن عکاسان خانه تئاتر، عکاس برگزیده سه دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در سال‌های ۸۱، ۸۲ و ۸۹، برگزیده پنجمین جشن خانه سینما برای عکاسی فیلم «بچه‌های نفت» بوده و نمایشگاه انفرادی «صد عکس تئاتر ایران(گالری مان هنرنو)» در سال ۱۳۸۳ را برگزار و جوایز معتبر داخلی و بین‌المللی کسب کرده است.

همچنین آتیلا پسیانی، سیف الله صمدیان و محمود کلاری نیز به عنوان اعضای هیات داوران مسابقه و نمایشگاه عکس سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند.

آتیلا پسیانی متولد ۱۳۳۶ در تهران، بازیگر و کارگردان تئاتر، سینما و تلویزیون است. بازی در بیش از ۷۵ فیلم سینمایی، بیش از ۶۰ اثر تلویزیونی و شبکه نمایش خانگی و بیش از ۴۰ اثر نمایشی و کسب جوایز متعدد و داوری در جشنواره‌های مختلف در کارنامه کاری این هنرمند است.

سیف الله صمدیان متولد ۱۳۳۲ در ارومیه، عکاس، فیلمساز و فیلمبردار است. وی فیلمبرداری برخی از آثار زنده یاد عباس کیارستمی، بنیانگذاری و دبیری جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر از سال ۱۳۸۳ تاکنون، تدریس عکاسی در دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های مختلف، برگزاری نمایشگاه‌ها، ورکشاپ‌ها، داوری در جشنواره‌های معتبر ملی و بین المللی و… را در کارنامه حرفه‌ای خود به ثبت رسانده است.

محمود کلاری متولد۱۳۳۰ در تهران عکاس، مدیر فیلمبرداری، بازیگر و کارگردان ایرانی است. او دوره تخصصی شناخت و تکنیک عکاسی را در نیویورک گذرانده و در آژانس بین‌المللی عکس خبری سیگما در پاریس عکاسی کرده‌است. کلاری در سال ۱۳۵۹ یکی از ۱۵ عکاس برتر سال توسط مجله تایم شناخته شد. فیلمبرداری بیش از ۸۰ اثر سینمایی از جمله «جدایی نادر از سیمین»، «ماهی و گربه»، «از کرخه تا راین»، «مادر»، «خانه‌ای روی آب»، «مدرسه موش‌ها» و…، تندیس یک عمر دستاورد هنری از جشنواره دوبلین در ایرلند، بزرگداشته شدن از سوی انجمن فیلمبرداران فرانسه آی اف سی و دریافت تندیس کم فلکس، بزرگداشته شدن در جشنواره سه قاره نانت و کسب جوایز معتبر و متعدد ملی و بین‌المللی و داوری در آن‌ها در کارنامه حرفه‌ای این هنرمند دیده می‌شود.

سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند ۱۰ تا ۲۰ بهمن‌ماه امسال برگزار می‌شود.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند