صحنه

گلاب آدینه «پرده خانه» بهرام بیضایی را به صحنه می‌برد

به گزارش باکس افیس ایران: گلاب آدینه نمایش «پرده‌خانه» نوشته بهرام بیضایی را اواخر مهر ماه روی صحنه می‌برد.

گلاب آدینه پس از نمایش «بانوی محبوب من» که سال گذشته در سالن اصلی تئاتر شهر روی صحنه رفت، از چند ماه پیش در حال تمرین نمایش «پرده‌خانه» بر اساس متنی از بهرام بیضایی است.

آدینه پیش‌تر نمایشنامه‌های «سلطان مار» و «مرگ یزدگرد» از نوشته‌های بیضایی را به صحنه برده و این نمایش، سومین کارگردانی او از آثار بیضایی به شمار می‌آید.

در توضیح داستان نمایش آمده است: ماجراهای این نمایشنامه‌ قصه‌گو در بازیخانه‌ حرمسرای سلطانی پریشان‌حال می‌گذرد. با ورود عروسی نوسال روزگار زنان بازیخانه دیگرگون می‌شود …

آدینه که از دهه‌ ۵۰ فعالیت تئاتری خود را با گروه تئاتر «پیاده» به سرپرستی داریوش فرهنگ و مهدی هاشمی آغاز کرده است، در کارنامه تئاتری خود همکاری با پیشکسوتانی چون علی رفیعی، هوشنگ حسامی، سوسن تسلیمی، محسن حسینی و هادی مرزبان را دارد. او در سال‌های اخیر با تعدادی از هنرمندان نسل جوان‌تر تئاتر چون جلال تهرانی، افشین هاشمی، محمد حاتمی، شهاب حسین‌پور و … نیز همکاری داشته است.

آدینه تمرین نمایش «پرده‌خانه» را با گروه تئاتر مروارید که خودش موسس آن است از خرداد ١۴٠١ آغاز کرده است. این نمایش با حضور بیش از ۵۰ هنرمند تئاتر و موسیقی اواخر مهر ماه روی صحنه خواهد رفت.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند