حمید جبلی

اجرای «عشق روی خر پشته»

به گزارش باکس افیس ایران:  با اجرای نمایش «عشق روی خر پشته» حمید جبلی ، آئین نکوداشت مرحوم رضا ژیان در تالار قشقایی تئاتر شهر برگزار می شود.

آئین نکوداشت رضا ژیان بازیگر فقید تئاتر، سینما و تلویزیون روز شنبه نوزدهم شهریور ماه به بهانه هفتاد و سومین زادروز این هنرمند توسط تعدادی از هنرمندان و با همکاری مجموعه تئاتر شهر برگزار می شود.

در این ویژه برنامه که روز شنبه نوزدهم شهریور ماه در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر برگزار خواهد شد، نمایش «عشق روی خرپشته» به نویسندگی، مشاوره و طراحی حمید جبلی، کارگردانی مجید برومند و بازی حسین نامور، مهسا عزیزپوری، الهام تونتابی، علی علی اصغری، امیرحسین اسکندری، فرنوش قره کولچیان و مجید بروند نیز اجرا می شود.

حسین نامور دستیار کارگردان، محمدرضا جعفری مدیر صحنه، مونا طباطبایی طراح گریم، پریا پور فرامرزی منشی صحنه، داریوش افشاری اتاق فرمان، علیرضا تیموری مدیر تدارکات، محمد سعید جابری و پوریا پور فرامرزی عکاسان، مریم رستمی نظارت و هماهنگی و علی باقری طراح پوستر نیز دیگر عوامل اجرایی این پروژه را تشکیل می دهند.

مجید برومند کارگردان نمایش «عشق روی خرپشته» در یادداشتی به بهانه اجرای این پروژه و تقدیم آن به مرحوم رضا ژیان نوشته است:

«طی مدت سی سال فعالیت در عرصه هنر و صحنه مقدس تئاتر جای خالی یک اتفاق را احساس می کردم، دلم می خواست برای بزرگان و پایه گذاران کارگاه نمایش و استادم جناب حمید جبلی کاری انجام بدهم که آیندگان جوان راه هنر ادامه دهنده آن باشند، تا اینکه این افتخار نصیبم شد نمایش «عشق روی خرپشته» را با گروه هنرجویان عزیزم و حمایت اسطوره خودم حمید جبلی اجرا ببرم، نمایشی که سال ها پیش تعدادی از بهترین های تئاتر در آن حضور داشتند. صحنه ای که تمامی عاشقان تئاتر به آن دلبستگی خاصی دارند؛ اجرا در تئاتر شهر.

از استاد حمید جبلی که پس از بیست و یک سال به من اجازه داد تا این نمایشنامه را بار دیگر روی صحنه ببرم، یک دنیا قدردانم. من از سید محمد جواد طاهری رئیس مجموعه تئاتر شهر و سایر همکاران این مجموعه و همچنین محمد ژیان بزرگوار هم که برای همکاری و میزبانی از این اتفاق سبز نهایت همراهی و همکاری را با ما داشتند، قدردانی کرده و امیدوارم این راه ادامه داشته باشد.»

نمایش «عشق روی خرپشته» به نویسندگی حمید جبلی از جمله آثار نمایشی به صحنه رفته به کارگردانی مرحوم رضا ژیان در تئاتر شهر است که بهمن و اسفند سال ۱۳۸۰ با بازی رضا ژیان، شراره درشتی، سید جواد طاهری، نازنین گودرزیانی، بهمن روشنی، سعید لشگری، ترلان طیبان و میثم یوسفی در تالار سایه این مجموعه روی صحنه رفت.

شهریور ماه سال ۱۳۹۵ نیز به بهانه شصت و هفتمین زاد روز مرحوم رضا ژیان جشن امضا و رونمایی از کتاب «دوستان با محبت» به نویسندگی حمید جبلی در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر برگزار شد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند