نمایش

برنامه آبان ماه تئاتر شهرزاد اعلام شد

به گزارش باکس افیس ایران:  پردیس تئاتر شهرزاد میزبان ۱۱ نمایش در آبان ۱۴۰۱ می‌شود.

پردیس تئاتر شهرزاد از گروه های نمایشی در حوزه های مختلف اجتماعی، سیاسی، کمدی و کودک و نوجوان که علاقه مند به اجرا در آبان ماه بودند، دعوت کرده است تا میزبان سلایق متفاوت تماشاگران این روزهای تئاتر باشند.

نمایش های «دزدان فروشگاه» امیرفلاح آزاد، «سینگل» مهدی ضیاء چمنی، «ویتسک» سینا احمدی، «چای سرخالی» حمید حسین نژاد، «کیستار» عاطفه مقدسی، «قوی تر» فرهاد خوشه، «پریش پرزن پاپتی» علیرضا مهران از جمله آثاری هستند که درخواست اجرا در زمان دیگری را داشتند و در زمان مناسب تری اجراهای خود را در پردیس تئاتر شهرزاد و بوتیک تئاتر ایران آغاز خواهند کرد.

در این دوره نمایش هایی از گلاب آدینه، سیدجلال الدین دری، بابک توسلی، علی خودسیانی، حامد وکیلی و … روی صحنه می روند.

پرده خانه

«پرده خانه» اثری از بهرام بیضایی است که پس از سال ها با گروه حرفه ای مروارید در ایران روی صحنه می رود. گلاب آدینه پیش از این نمایشنامه های «سلطان مار» و «مرگ یزدگرد» از نوشته های بهرام بیضایی را به صحنه برده است و این نمایش که در سال ۱۳۶۲ نوشته شده، سومین کارگردانی او از آثار بیضایی به شمار می آید. فروش اینترنتی این نمایش که مدت زمان آن ۱۵۰ دقیقه است وپس از ۸ ماه تمرین مداوم با گروهی ۱۰۰ نفره آماده اجرا شده است از امروز ساعت ۱۴ آغاز می‌شود.

دوستان کمدی

نمایش «دوستان کمدی» به کارگردانی بابک توسلی وارد سومین هفته اجرای خود شده است. این نمایش با بازی سیما تیرانداز، بهنام تشکر، معصومه رحمانی و سینا رازانی هر شب ساعت ۲۰ در سالن شماره ۲ روی صحنه می رود.

این اثر داستان زوج نسبتا مرفهی است که از زندگی تنگاتنگ زناشویی خود خسته شده اند و دنبال دوست می گردند …

کافه عاشقی

سیدجلال الدین دری که فروردین امسال با کنسرت نمایش «ترانه های شرقی» و خوانندگی حجت اشرف زاده در شهرزاد اجرا داشت در تازه ترین فعالیت خود کنسرت نمایش «کافه عاشقی» را که پیش از این در فرهنگسرای نیاوران اجرا داشته روی صحنه می برد. موسیقی نمایش «کافه عاشقی» با نگاهی نو به داستان «لیلی و مجنون» به نگارش درآمده و بعد از چند بار وقفه از آخر این هفته اجراهای خود را در شهرزاد آغاز خواهد می‌کند.

«شبی درطهران» نوشته محمدچرمشیر و کارگردانی شایان مستوفی، «من یک زنم» نوشته و کار علی خودسیانی، «مبارک در ژاپن» نوشته و کار علی فتحعلی، «فیلادلفیا» نوشته دیوید آیوز و کارگردانی ایمان ایرانمنش، «کمدی اکتشافات» نوشته امید طاهری و کارگردانی حامد وکیلی دیگر نمایش هایی هستند که از ماه قبل روی صحنه رفته اند و در هفته های آتی نیز میزبان علاقه مندان خواهند بود.

هدیه سحرآمیز چوپان نیم وجبی!

رپرتوار پائیزی تئاتر کودک ونوجوان آبان ماه امسال در شهرزاد برگزارمی شود. این رپرتوارکه شامل ۳ نمایشنامه از قصه های خاطره انگیز است با نام های «چوپان و چوب جادویی» به کارگردانی محمدحسین داداش نیا، «نیم وجبی» به کارگردانی علیرضا دهقانی، «هدیه سحرآمیز» به کارگردانی مهدی خجستگی هر روز در سالن‌های شماره ۲ و ۳ پردیس شهرزاد در ساعت های ۱۷ و ۱۸ برای کودکان و نوجوانان اجرا خواهند داشت.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند