ایتالیا

«صونا» راهی دو جشنواره جهانی شد

به گزارش باکس افیس ایران:  فیلم کوتاه «صونا» به نویسندگی و کارگردانی زهرا ترکمنلو راهی دو جشنواره فیگاری ایتالیا و بوستون آمریکا شد.

فیلم کوتاه «صونا» به نویسندگی و کارگردانی زهرا ترکمنلو در ادامه حضور بین ‌المللی‌اش به جشنواره‌های فیلم کوتاه فیگاری ایتالیا و بوستون آمریکا رفت.

«صونا» به عنوان تنها نماینده‌ ایران برگزیده‌ بخش Red Shoes ، سیزدهمین جشنواره فیگاری ایتالیا است.

جشنواره فیگاری ایتالیا یکی از مهم ترین جشنواره‌ها و بازار فیلم کوتاه ایتالیا است که ۲۶ ژوئن تا ۱ جولای برابر با (۵ تا ۱۰ تیر) برگزار می شود. در این جشنواره آثار مطرحی همچون بهترین فیلم‌های برگزیده اسکار و کن ۲۰۲۳ حضور دارند و به نمایش در خواهند آمد.

هشتمین جشنواره فیلم کوتاه بوستون آمریکا دیگر رویداد مطرح هنری است که فیلم کوتاه «صونا» در آن حضور دارد.

جشنواره فیلم کوتاه بوستون آمریکا به عنوان یکی از ۵۰ جشنواره فیلم برتر در سراسر جهان توسط iFilmFestival.com نامگذاری شده است. این جشنواره از ۱۱ تا ۱۴ جولای برابر با (۲۰ تا ۲۳ تیرماه) برگزار می شود.

همه فیلمسازان منتخب در جشنواره فیلم کوتاه بوستون جایزه‌ کمک هزینه تارکوفسکی (The Tarkovski Grant) را دریافت خواهند کرد. این جایزه بسته‌ معافیت از هزینه ارسال جشنواره فیلم با ارزش متوسط حدود ۵۰۰ دلار است و همچنین تمام فیلم‌های انتخاب‌شده به‌طور خودکار در برنامه «شب تهیه‌کننده» به نمایش در می آیند.

«شب تهیه کننده» فرصتی برای فیلمسازان مستقل است تا آثار خود را برای گروه خصوصی از تولیدکنندگان نخبه هالیوود به نمایش بگذارند.

فریبا سهرابی، نرجس دلآرام، سمانه بابازاده، حسام کاظمی، حامد غفارپور بازیگران فیلم کوتاه «صونا» هستند.

از دیگر عوامل این فیلم می توان به مدیر فیلمبرداری: حمید مهرافروز، تدوین و صداگذاری: نادر فرجی، صدابردار: بهنام اسداللهی، طراح صحنه: مصطفی بیژن‌پور، طراح لباس: مهسا رضازاده، دستیار کارگردان: پریناز مهری، مشاور رسانه‌: نگار امیری، مدیر پخش بین‌الملل: زهرا ترکمنلو اشاره کرد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند