تلویزیون در مورد تولیدات خودش اقدام کند

به گزارش باکس افیس ایران: حبیب اسماعیلی با اشاره به مصوبه اخیر شــورای عالــی انقلاب فرهنگی در خصوص نظارت بر شبکه نمایش خانگی گفت: واکنش‌هایی که بعد از این خبر از سمت هنرمندان بازتاب بسیاری پیدا کرد چندان دور از ذهن نبود. صدور مجوزهای شبکه نمایش خانگی از ابتدا با وزارت ارشاد بود و بعد به ساترا سپرده شد. اتفاقی که به مرور دایره ممیزی را تنگ‌تر کرد و این روزها بحث واگذاری شبکه نمایش خانگی به تلویزیون مطرح شده است. فکر می‌کنم هنرمندان زیادی با این گزاره هم‌نظر هستند که اگر تلویزیون قصد بازنگری بر تولیدات شبکه نمایش خانگی را دارد می‌تواند ابتدا در مورد تولیدات خودش اقدام کند و بسیاری از مخاطبانش را که در سال‌های اخیر از دست داده بازگرداند.

او با بیان اینکه «متاسفانه تلویزیون جایگاه سابق را میان مخاطبانش ندارد» ادامه داد: باید این را در نظر گرفت که با تغییر زمان، نیاز داریم تا در مورد همه چیز تصمیمات جدیدتری بگیریم و مواردی بسیاری را به‌روز کنیم. طبیعی است که این مورد شامل حال نظارت‌ها هم می‌شود. خصوصا در زمانه‌ای که مخاطبان دسترسی بهتر و بیشتری به ماهواره و فیلم‌های روز دنیا دارند و از جریان روز عقب نمی‌مانند.

این تهیه‌کننده سینما افزود: باید در این شرایط دست کم آزادی عمل بیشتری در اختیار تولیدات داخلی باشد، مقصودم از این حرف به هیچ وجه ولنگای نیست؛ مقصود این است که می‌توان با توجه به شرایط، تصمیمات درست‌تری برای پلتفرم‌های ایرانی گرفت.

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: باید این را در نظر داشت که تلویزیون هم تا سال‌های پیش سریال‌های خوبی برای مخاطبانش تهیه می‌کرد؛ سریال‌هایی که مخاطب‌پسند بود و این موضوع به مرور کمرنگ شد و خاصیتش را از دست داد. در حال حاضر مردم چندان میلی به دنبال کردن تلویزیون ندارند و حتی در مواردی می‌توان مشاهده کرد که اعتماد مردم به این رسانه از دست رفته است.

اسماعیلی یاداور شد: از زمانی که کرونا شیوع پیدا کرد و سینماها به سمت تعطیلی رفت، شبکه نمایش خانگی نفوذ بیشتری میان خانواده‌ها پیدا کرد. در این مدت کیفیت متفاوتی را از این سریال‌ها شاهد بودیم که عمدتا مخاطب‌پسند بودند. طبیعی است که آزمون و خطاهایی نیز وجود دارد و می‌توان انتظار داشت به مرور کیفیت بهتری از سریال‌سازی را در پلتفرم‌ها شاهد باشیم و فکر می‌کنم اگر این حواشی کمتر شود و روی کیفیت ساخت تمرکز کنیم، اتفاقات به مراتب بهتری را در سریال‌های شبکه نمایش خانگی شاهد خواهیم بود.

ایسنا


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند