ساخت تئاتر کلاسیک به کاری دم‌دستی تبدیل شده

به گزارش باکس افیس ایران: عیسی محمدی اظهار داشت: مردم را تشویق می‌کنم که به دیدن تئاترهای کلاسیک بروند تا به دانش آنها افزوده شود. چرا که با دیدن چنین کارهایی همزادپنداری زیادی رقم می‌خورد.

به گفته او، تئاتر کلاسیک هنوز جایگاه خود را از دست نداده اما کارهای ضعیفی در این حوزه در حال رقم خوردن است که باعث شده مردم برای تماشای کارهای طنز هزینه کنند تا کارهای کلاسیک.

محمدی که در کنار کار تئاتر، بازی در چند فیلم کوتاه و نیز ایفای نقش در مجموعه آخرین بازی (حسین سهیلی‌زاده ۱۳۹۳) را در کارنامه کاری خود دارد، گفت: البته تئاتر کلاسیک به مدد تعدادی از کارگردان‌های این عرصه چون هادی حوری در حال احیای دوباره است.

این بازیگر تئاتر، همچنین در قیاس نوع بازی بازیگران صحنه و تصویر اظهار داشت: بازیگران تئاتر از نظر حسی قوی‌تر هستند و این در نوع بازی آنها مشهود است. از آنجایی که بازیگران تئاتر هر شب اجرا دارند در بازی پخته‌تر و توانمندتر هستند، اگر چه گاهی بازی آنها غلو شده است و این مساله آزاردهنده است.

محمدی می‌گوید تئاتر روز به روز رئال‌تر می‌شود که بازی بازیگران را به بازی در تصویر نزدیک‌تر می‌کند.

۲۰ ساله بودم اما نقش پیرمرد ۶۰ ساله را بازی کردم

بازیگر نقش هارولد در نمایش هیچکس جیمی نمی‌شه همچنین درباره سخت‌ترین نقش خود در تئاتر گفت: سخت‌ترین کارم در نمایشی از هادی حوری به نام ماشینری بود. کار بسیار بت بود که باید در عین بت بودن، مردم را می‌خنداندیم و این سختی کار را نشان می‌داد که همزمان باید ریتم بازی هم حفظ می‌شد.

 

محمدی خاطرنشان کرد: در این کار، در حالی که ۲۴ ساله بودم باید در نقش یک پیرمرد ۶۰ ساله بازی می‌کردم ولی در عین سخت بودن توانستم از عهده این نقش بربیایم.

دو ماه حرکاتم اسلو شده بود

او البته این را هم خاطرنشان کرد که به دلیل بازی در این نقش و تاثیرگذاری آن، به مدت دو ماه حرکات و حتی لحن بیانم کند شده بود و این هم برایم لذت بخش بود.

حاضر نیستم هر شوخی را به هر نوعی به خنده بگیرم

محمدی همچنین درباره تئاترهای طنز شبانه گفت: از این دست کارها به دلیل نوع بازی‌ام بسیار پیشنهاد می‌شود، ولی با وجود این که از نظر مالی هم در این دست کارها خیلی حمایت می‌شوم سمت این کارها نمی‌روم، چرا که برای مخاطبانم ارزش قائلم و حاضر نیستم هر شوخی را به هر نوعی به خنده بگیرم و این برایم آزاردهنده است.

ایرنا


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند