علیرضا تیموری

راه یابی «مصطفی» به بخش رقابتی جشنواره کره جنوبی

به گزارش باکس افیس ایران: فیلم کوتاه «مصطفی» به کارگردانی علیرضا تیموری به بخش رقابتی هجدهمین دوره جشنواره بین المللی چونگجو در کره جنوبی راه پیدا کرد.

فیلم کوتاه «مصطفی» به کارگردانی علیرضا تیموری و تهیه کنندگی پیمان شاه محمدی و علیرضا تیموری در هجدهمین دوره جشنواره بین المللی چونگجو (Cheongju) در کشور کره جنوبی پذیرفته شد.

پیمان شاه محمدی تهیه کننده و مدیر امور پخش بین المللی فیلم کوتاه «مصطفی» در این باره توضیح داد: حدود۴ هزار و ۵۰ فیلم از ۱۲۲ کشور، امسال در جشنواره چونگجو کره جنوبی ثبت نام کرده اند که از این بین ۶۰ فیلم منتخب و به بخش رقابتی راه پیدا کرده اند که فیلم کوتاه «مصطفی» نیز یکی از این آثار است. این اولین نمایش «مصطفی» در کشور کره جنوبی خواهد بود.

این جشنواره توسط کیم کیونگ سیک اولین رئیس انجمن هنرمندان فیلم «چونگجو» در سال ۲۰۰۴ تاسیس شد. جشنواره بین المللی فیلم کوتاه Cheongju با هدف کشف و معرفی فیلم های کوتاه از سراسر جهان، مروج تنوع فرهنگ ویدیویی و پیشرو در تولید مستقل فیلم کوتاه است.

هجدهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه Cheongju یک جشنواره فیلم رقابتی است که به یک بخش غیر رقابتی و پنج بخش رقابتی تقسیم شده است و از ۲۰ تا ۲۴ آگوست ۲۰۲۱ برابر با ۲۹ مرداد تا ۲ شهریور برگزار می شود.

فیلم کوتاه «مصطفی» با همراهی سازمان فیلم منطقه جنوب و فیلم اینستیتوت سوئد، در ایران ساخته شده است. سید سیف الاسلام هاشمی ، فریبا طالبی ، معصومه مرادی ، محمد جبارنیا ، مجید ملک پور ، زینب هاشمی ، حسن حیدری و داریوش فضلی در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

علاوه بر پیمان شاه‌محمدی که تهیه‌کننده و مجری طرح، مشاور کارگردان، تدوینگر و برنامه ریز فیلم است، علیرضا تیموری و کُرنلیا اسوِنسون نیز تهیه‌کنندگان مشترک این فیلم بین المللی هستند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند