۴۲۳ اثر نمایشی از سراسر کشور به دبیرخانه نهمین جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر رسید
0

۴۲۳ اثر نمایشی از سراسر کشور به دبیرخانه نهمین جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر رسید

به گزارش باکس افیس ایران: رضا دادویی خبر داد: علیرغم درخواست‌های بسیار برای تمدید مجدد زمان ارسال آثار، با پایان یافتن فرصت اعلام شده، ۴۲۳ اثر به دبیرخانه جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر ارائه شده است.
این آثار در بخش‌های تئاتر صحنه‌ای، نمایشنامه‌نویسی و تئاتر محیطی است که از طریق سایت رسمی جشنواره تئاتر ثمر به‌نام ثمرفستیوال دات‌کام ثبت‌نام شده و متقاضی این دوره از جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر است.
دبیر نهمین جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر افزود: با نظر داوران بخش خوانش آثار که متشکل از ۵ نفر از هنرمندان این عرصه است به زودی نتایج خوانش متون و ایده بخش‌های تئاتر صحنه‌ای و محیطی اعلام خواهد شد و در نظر داریم در بخش تئاتر صحنه‌ای که با استقبال کم نظیری مواجه شده است تعداد ۱۰۰ الی ۱۱۰ اثر را برای مرحله بازبینی معرفی کنیم و نتایج بررسی آثار تا نهایتا ۲۰ آذر ۱۳۹۸ اعلام خواهد شد.
دبیر جشنواره تئاتر ثمر همچنین اعلام کرد: علاوه بر متقاضیان تهرانی، هنرمندان بسیاری از اکثر استان‌های کشور تقاضای حضور در جشنواره را داشته‌اند و با توجه به اینکه در متن فراخوان برای گروه‌ها هیچ کمک هزینه‌ای در نظر گرفته نشده، میزان استقبال استان‌ها برای ارسال آثار بسیار زیاد و جالب توجه بوده و این استقبال هنرمندان از جشنواره تئاتر ثمر به عنوان تئاتر خصوصی که هیچ پشتوانه مالی ندارد در نوع خود بی‌نظیر است.
رضا دادویی همچنین افزود: یکی از شرایط و قوانین مهم در پذیرش آثار در جشنواره تئاتر ثمر این است که پیش از این در هیچ جشنواره‌ای حضور نداشته و اثر ارائه شده می‌بایست تازه تولید و صرفا برای حضور در جشنواره تئاتر ثمر باشد.
وی در انتها افزود: چنانچه مشکلات اینترنتی در روزهای پایانی ثبت‌نام به وجود نمی‌آمد به احتمال قوی، آمار حضور در این جشنواره شاید از مرز ۵۰۰ اثر هم عبور می‌کرد.
شایان ذکر است نهمین جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر در بخش خصوصی و با دبیری رضا دادویی از ۹ الی ۱۸ اسفند ماه در عمارت نوفل‌لوشاتو برگزار خواهد شد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند