گیشه

۳ میلیارد در ۳ روز، گیشه پررونق «گشت ارشاد»

به گزارش باکس افیس ایران: فیلم سینمایی «گشت ارشاد ۳» با کارگردانی سعید سهیلی با فروش سه میلیارد تومانی در جایگاه نخست گیشه نشست و صدر نشینی را از «قهرمان» فرهادی و «دینامیت» اطیابی گرفت.

سینمای ایران در هفته‌ای که گذشت (۲۲تا ۲۸ آبان)، فروش شش میلیارد و ۷۸۰ میلیون تومانی را با نزدیک به ۲۸۶ هزار و ۶۰۹ مخاطب تجربه‌ کرد. در هفته گذشته فیلم‌های تازه‌ای در سینما اکران شدند و تغییرات چشم‌گیری در جدول فروش هفتگی سینماها پدید آمد. با اکران فیلم‌های تازه، «گشت ارشاد ۳» صدرنشین شد، «دینامیت» جایگاه دوم و فیلم سینمایی «قهرمان» نیز با فروش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی، جایگاه سوم گیشه را به خود اختصاص داد.

رکورد شکنی «گشت ارشاد۳»

سینمای ایران هفته پر رونقی را پشت سر گذاشت. سه فیلم سینمایی اکران عمومی خود را آغاز کردند و فروش نسبتا خوبی هم داشتند. یکی از این فیلم‌های سینمایی «گشت ارشاد ۳» در ژانر طنز و با کارگردانی سعید سهیلی است. سری اول این فیلم سینمایی در سال ۱۳۹۱ با بازی پولاد کیمیایی، ساعد سهیلی، حمید فرخ‌نژاد و جمشید هاشم‌پور روی پرده سینما رفت که فروش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی را تجربه کرد. سری دوم این فیلم سینمایی با نام «گشت ۲» در ادامه سری اول ساخته شد و در اکران نوروزی ۱۳۹۵ فروش ۱۹ میلیارد و ۷۸۱ میلیون تومانی را تجربه کرد.

فیلم «گشت ارشاد۳» نیز حدود سه روز پیش روی پرده سینما رفت و با سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان فروش بسیار خوبی را تجربه کرد. برای مقایسه بد نیست بدانیم که فیلم سینمایی «دینامیت» در سه روز ابتدایی خود ۵۳۷ میلیون تومان و فیلم سینمایی «قهرمان» در سه روز ابتدایی خود یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان فروش داشته است.

این فیلم سینمایی که به دلیل وجود برخی از بازیگران با کمی حاشیه پیش از اکران مواجه بود، در ۲۲ ماه اخیر رکورد دار گیشه به شمار می‌آید.

۳ میلیارد در ۳ روز، گیشه پررونق «گشت ارشاد»
«گشت ارشاد۳»

تازه‌های اکران

علاوه بر فیلم سینمایی «گشت ارشاد۳»، فیلم سینمایی «حکم تجدید نظر» با کارگردانی محمدامین کریم‌پور نیز ۳ روز پیش روی پرده سینما رفت. زمانی که پیش تولید این فیلم آغاز شد، حواشی و اعتراض زیادی نسبت به حضور یک اینفلوئنسر اینستاگرامی در سینما مطرح شد. با وجود اینکه کریم‌پور مدرک لیسانس خود را در زمینه مهندسی برق الکترونیک دریافت کرده است اما خودش اعلام کرد که در زمینه بازیگری و کارگردانی هم تحصیلات دارد، حالا فیلم او با نام «حکم تجدید نظر» و بازی ژاله صامتی، همایون ارشادی، فرید سجادی حسینی، گیتی قاسمی، زیبا کرمعلی و شاهرخ فروتنیان روی پرده سینما رفته و در سه روز ابتدایی ۸۰ میلیون تومان فروش بلیت داشته است.

گیشه پاییز، تا اینجای کار، چه از نظر فروش و جذب مخاطب و چه از نظر اکران با نوسان‌های زیادی همراه بوده اما وضعیت بسیار بهتری را نسبت به بهار و تابستان تجربه کرده است. از ابتدای پاییز امسال فیلم‌های سینمایی «قهرمان» با کارگردانی اصغر فرهادی، «منصور» با کارگردانی سیاوش سرمدی، «پوست» با کارگردانی برادران ارک و «تومان» ساخته مرتضی فرشباف روی پرده سینما رفتند که هر یک فروش نسبتا خوبی را تجربه کردند و به زودی هم قرار است فیلم سینمایی«رمانتیسم عماد و طوبا» با کارگردانی کاوه صباغ‌زاده و فیلم سینمایی «آتابای» با کارگردانی نیکی کریمی روی پرده بروند.

 

۳ میلیارد در ۳ روز، گیشه پررونق «گشت ارشاد»
«آتابای»

پرفروش‌ها و کم‌فروش‌های اکران 

در هفته‌ای که گذشت «قهرمان» فرهادی با فروش یک میلیارد  ۲۰۰ میلیون تومانی جایگاه سوم گیشه را از آن خود کرده، «دینامیت» که پنج ماه صدر نشین بود جایگاه خود را به «گشت ارشاد ۳» داده و با اختلاف یک و نیم میلیارد تومانی از فیلم سهیلی در جایگاه دوم قرار دارد.

«درخت گردو» مهدویان هم که دو ماه است روی پرده آمده، تا کنون سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان فروخته، این فیلم تا پیش از اکران فیلم سینمایی «منصور» و «گشت ارشاد» با فروش هفتگی ۲۰۰ میلیون تومان، جایگاه سوم جدول فروش را به خود اختصاص داده بود اما پس از اکران این دو فیلم ، در جایگاه پنجم نشست و فیلم «منصور» هم با فروش ۴۱۹ میلیون تومانی در  هفته جایگاه چهارم گیشه را به خود اختصاص داده است.

فیلم سینمایی «پوست» با کارگردانی بهمن و بهرام ارک نیز که اکران خود را سه هفته است که آغاز کرده، هفته گذشته با فروش ۹۹ میلیون تومانی، با ۷ میلیون تومان کاهش فروش نسبت به هفته گذشته، جایگاه ششم جدول فروش را به دست آورد.

در هفته‌ اخیر «مدیترانه» با کارگردانی هادی حاجمتند و بازی مهرآوه شریفی‌نیا و پوریا پورسرخ نتوانست هیچ فروشی را در گیشه برای خود ثبت کند و «سیاه باز» با کارگردانی حمید همتی نیز وارد اکران آنلاین شد.

اطلاعات این جدول از سامانه سمفا و با نگاهی به میزان فروش هفتگی فیلم‌های سینمایی تنظیم شده است.

فیلم‌هاکارگردانزمان اکرانفروش هفتگیمخاطب هفتگیفروش کلمخاطب کل
«گشت ارشاد ۳»سعید سهیلی۲۶ آبانسه میلیارد و ۹۸ میلیون تومان۱۱۹ هزار و ۴۴۰ نفرسه میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان۱۱۹ هزار و ۴۴۰ نفر
«دینامیت»مسعود اطیابی۱۰ تیریک میلیارد و ۵۷۹ میلیون تومان۷۳ هزار و ۷۹۰ نفر۲۳ میلیارد و ۳۴۸ میلیون تومانیک ملیون و۷۴ هزار و ۴۱۷ نفر
«قهرمان»اصغرفرهادی۵ آبانیک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان۵۴ هزار و ۱۳۴ نفرهفت میلیارد و ۹۶ میلیون تومان۲۹۸ هزار و ۲۷۵ نفر
«منصور»سیاوش سرمدی۱۹ آبان۴۱۹ میلیون تومان۲۳ هزار و ۳۴۱ نفر۷۰۵ میلیون۳۱ هزار و ۱۹۸ نفر
«درخت گردو»محمد حسین مهدویان۱۰ شهریور۱۲۳ میلیون تومان۵ هزار و ۳۴۸ نفر۳ میلیارد و ۳۴۸ میلیون تومان۱۵۱ هزار و ۱۳۵ نفر
«پوست»برادران ارک۲۱ مهر۶۵ میلیون تومان۳ هزار و ۲۴ نفر۶۹۴ میلیون تومان۳۱ هزار و ۹۵۴ نفر
«حکم تجدید نظر»محمد امین کریم‌پور۲۶ آبان۸۰ میلیون تومان۲ هزار و ۸۱۱ نفر۸۰ میلیون تومان۲ هزار و ۸۱۲ نفر
«آپاچی»آرش معیریان۲۶ آبان۵۹ میلیون  تومان۲ هزار و ۵۴۸ نفر۵۹ میلیون تومان۲ هزار و ۵۴۸ نفر
«تومان»مرتضی فرشباف۱۲ آبان۲۸ میلیون تومانهزار  و ۳۵۶ نفر۵۲ میلیون توماندو هزار و ۲۳۷ نفر
«کله پوک»جواد مزدآبادی۱۷ شهریوردو میلیون ۴۰۰ هزار تومان۱۵۸نفر۱۷۵ میلیون تومان۹ هزار و ۵۹ نفر
«تک‌تیرانداز»علی غفاری۳۰ شهریور۸۴۰ هزار تومان۷۲ نفر۱۵۲ میلیون تومان۷ هزار و ۸۴۱ نفر
«گیسوم»نوید به‌تویی۱۰ شهریور۱۲۵ هزار تومان۵ نفر۷۱ میلیون تومان۳ هزار و ۳۵۴ نفر
«هفته‌ای یکبار آدم باش»شهرام شاه‌حسینیاکران نوروز۸۰ هزار تومان۴ نفریک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان۶۹ هزار و ۹۹۳ نفر
«تک‌خال»مجید مافیاکران نوروز۲۵ هزار تومانیک نفر۹۸۲ میلیون تومان۵۰ هزار و ۱۹۷ نفر

در هنر و تجربه چه می‌گذرد؟ 

در جدول فروش گروه هنر و تجربه، فیلم سینمایی «دشت خاموش» با کارگردانی احمد بهرامی، هفته گذشته، فروش دو میلیون و ۶۹ هزار تومانی را برای خود در گیشه به ثبت رساند و با این میزان از فروش همچنان صدر نشین جدول است.

مجموع فیلم کوتاه «پنجگان کوتاه» که اکران خود را از  ۵ آبان آغاز کرده است، در هفته اخیر با فروش یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و با ۷۱ مخاطب، جایگاه دوم گیشه را به خود اختصاص داد.

فروش کل سینمای هنر و تجربه در هفته‌ای که گذشت، ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود که این رقم نسبت به دو هفته پیش با افزایش سه میلیون تومانی همراه بوده است.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند