سریال

۱۵ رسانه ناقض مالکیت معنوی سریال‌ «آقازاده» مسدود شدند

به گزارش باکس افیس ایران: سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر پس از دریافت شکایت از سوی شرکت دارای حق پخش قانونی سریال «آقازاده»، ۱۵ سایت و اپلیکیشن منتشرکننده غیرمجاز این سریال را مسدود کرد.

شرکت دارای حق پخش سریال «آقازاده» شکایتی مبنی بر انتشار غیرقانونی سریال، توسط تعدادی از سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها به معاونت تدوین مقررات و امور حقوقی ساترا (سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر) ارائه کرد.

بر اساس این شکایت، حق پخش سریال در اختیار این شرکت بوده، ولی سایت‌ها و اپلیکیشن‌ های متعددی به صورت غیرقانونی اقدام به انتشار آن کرده و موجب خسارت مالکان و صاحبان محتوا شده‌اند.

در پی وصول این شکایت، معاونت تدوین مقررات و امور حقوقی پس از بررسی ادله ارائه شده و برقراری ارتباط با رسانه‌های متخلف، در نهایت به علت اهمیت مالکیت فکری و حقوق صاحبان آثار و فعالان صنعت صوت و تصویر و به منظور ایجاد بازار سالم، نسبت به مسدود سازی سایت‌های متخلف اقدام کرد.

ساترا پس از دریافت شکایت از سوی شرکت دارای حق پخش قانونی سریال «آقازاده»، ۱۵ سایت و اپلیکیشن منتشرکننده غیرمجاز این سریال را مسدود کرد.

گفتنی است از این پس افراد یا شرکت‌های دارای حق مالکیت فکری محتوا‌های صوتی و تصویری می‌توانند با فرآیند‌های ساده‌تر و سریع‌تری نسبت به احقاق حقوق خود و برخورد با رسانه‌های غیرمجاز منتشرکننده آثار خود در فضای مجازی، اقدام کنند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند