فیلم سینمایی

گزارش فروش هفتگی فیلم‌های سینمایی

به گزارش باکس افیس ایران: در هفته‌ای که گذشت فیلم‌های سینمایی با کاهش فروش مواجه بودند و در این بین سه فیلم سینمایی اکران شد که «عنکبوت» با بازی محسن تنابنده ، با فروش ۳۰۰ میلیون تومانی، جایگاه چهارم جدول فروش را به دست‌آورد.

سینمای ایران در هفته‌ای که گذشت (۲۳ تا ۲۹ بهمن)، فروش۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی را با ۱۸۴ هزار و ۵۶ مخاطب تجربه کرد. در هفته‌ای که گذشت، مجموع فروش هفتگی فیلم‌های سینمایی، نسبت به هفته‌های پیش از آغاز جشنواره افت چشمگیری داشت.

یکی از دلایل این موضوع افزایش سویه اومیکرون و فروش ۵۰ درصدی بلیت‌ها بود. دلیل بعدی افت فروش این است که در هفته‌ گذشته تنها سه فیلم «عنکبوت»، «ترانه‌ای عاشقانه برایم بخوان» و «عاشق پیشه» اکران شدند به همین دلیل فروش تمام فیلم‌ها به جز فیلم سینمایی «دینامیت» و تا حدودی «گشت ارشاد۳» کاهش چشمگیری داشت.

از «عاشق پیشه» تا داستان یک قاتل زنجیره‌ای

اواخر سال هزار و سیصد و هفتاد و نه بود که خبری رسانه های آن زمان ایران را تسخیر کرد، سعید حنایی، قاتل زنجیره‌ای در شهر مشهد دستگیر شد. جالب آنکه او در حدود یک سال یازده جنایت مرتکب شده بود و پس از بازداشت به پنج قتل دیگر اعتراف کرد که مجموع تعداد مقتولین به شانزده مورد رسید. فیلم سینمایی «عنکبوت» دومین ساخته ابراهیم ایرج زاد به تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی به این موضوع می‌پردازد که در سه روز ابتدایی اکران نیز فروش خوبی را به ثبت رساند و توانست تماشاگران را به سالن‌های سینما بکشاند. در این فیلم، محسن تنابنده نقش سعید حنایی را بازی می‌کند.

محسن تنابنده، ساره بیات، ماهور الوند، شیرین یزدان بخش، فرید سجادی حسینی، علی باقری، مهدی حسینی نیا، حمیدرضا هدایتی راد، گلنوش قهرمانی، آتیه جاوید و مهدخت مولایی از بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

«ترانه‌ای عاشقانه برایم بخوان» روایت داستان دختری به نام امره است. جوانی خوش صدا که با دوست نزدیکش هاکان، به عنوان پیک موتوری توزیع غذای یک رستوران در استانبول کار می‌کنند، امره رابطه‌ای صمیمی با مادرش دارد و هراز گاه برای کودکان پرورشگاه بچه‌های بهشت کنسرت‌های تک نفره اجرا می‌کند و مورد علاقه بچه‌های بی‌سرپرست آنجاست، در همین روزها دختری ایرانی به نام «دلارا» همراه برادرش «حامد» به استانبول می‌آیند که به توصیه پدرشان شعبه‌ای از کارخانه‌ای را که صنعت خانوادگی‌شان است، در استانبول تاسیس کنند، از سوی دیگر هاکان با فیلمبرداری از امره و پخش فیلم در فضای مجازی باعث معروفیت او می‌شود و…

پژمان بازغی، افسانه پاکرو، امید روحانی، سارا احمدی، فرناز محمودی و آیتک جاوید بازیگران ایرانی و یوسف چیم (yusuf çim)، علی بوراک جیلان (ali burak ceylan)، هازال تورسان (hazal tuesan)، آیشن اینجی (aysen inci)، سمرا دینجر (samra dincer) و الیف ارول (elif erol) بازیگران ترکیه‌ای این فیلم هستند.

فیلم «عاشق پیشه» به کارگردانی، نویسندگی و تهیه کندگی داوو موثقی و با بازی محسن علی محمدی، شهره قمر، مهدی میامی، بهزاد رحیم خانی، یاسمن خلخالی، علی برجی، شهره قمر، مهدی حدادی، یاسمن خلخالی روایتگر یک زوج به نام‌های سهراب و گندم است که به همراه سپیده کودک خردسالشان زندگی سعادتمندی دارند، اما افزایش قیمت ارز، شرکتی که سهراب در آن شاغل است را به آستانه ورشکستگی می‌رساند و…

سه جایگاه اول همچنان بدون تغییرند

فیلم «دینامیت» با بیش از ۳۰ هفته اکران، در هفته گذشته دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان و در مجموع ۵۳ میلیارد تومان فروخته است. فیلم سینمایی «گشت ارشاد۳» با فروش یک میلیارد و ۵۶ میلیون تومانی جایگاه دوم گیشه را به دست آورد و فیلم سینمایی «بی همه چیز» هم با ۴۴۰ میلیون تومان جایگاه سوم را به خود اختصاص داد.

فیلم‌هایی که فروششان موفق نیست

فیلم «بندر بند» به کارگردانی منیژه حکمت نیز سه هفته پیش اکران آنلاین خود را آغاز کرد و در هفته‌ای که گذشت تنها ۶۰ هزار تومان فروش داشت.

فیلم«گیسوم» به کارگردانی نوید به‌تویی  که اکران خود را از شهریور شروع کرده است، حدود دوماهی بود که جایی در جدول فروش نداشت اما ناگهان هفته گذشته به صف اکران بازگشت و فروش ۱۶۰ هزارتومانی را برای خود رقم زد.

«عطر شیرین، عطر تلخ»، «تومان» و «اتومبیل» نیز جزو فیلم‌هایی هستند که در هفته گذشته فروش زیر ۱۰ میلیون تومان را تجربه کردند.

جدول فروش فیلم‌های روی پرده که اطلاعات آن در جدول زیر است از سامانه سمفا، برداشته شده و جزییات را در جدول زیر می‌بینید:

فیلم‌ها کارگردان زمان اکران فروش هفتگی فروش کل
«دینامیت» مسعود اطیابی ۱۰ تیر دو میلیارد ۱۰۰ میلیون تومان ۵۳ میلیارد تومان
«گشت ارشاد ۳» سعید سهیلی ۲۶ آبان یک میلیارد و ۵۶ میلیون تومان ۴۰ میلیارد تومان
«بی همه چیز» محسن قرایی ۲۴ آذر ۴۴۰ میلیون تومان هفت میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان
«عنکبوت» ابراهیم ایرج‌زاد ۲۶ بهمن ۳۲۰ میلیون تومان ۳۲۰ میلیون تومان
«صحنه زنی» علیرضا صمدی ۱ دی ۱۵۷ میلیون تومان یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان
«گربه سیاه» کریم امینی ۲۴ آذر ۱۵۰ میلیون تومان دو میلیارد تومان
«آتابای» نیکی کریمی ۳ آذر ۱۰۶ میلیون تومان هشت میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان
«شهر گربه‌ها» سید جواد هاشمی ۳ آذر ۱۰۵ میلیون تومان چهار میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان
«ترانه‌ای عاشقانه برایم بخوان» مهرداد غفارزاده ۲۶ بهمن ۹۴ میلیون تومان ۹۴ میلیون تومان
«قهرمان» اصغرفرهادی ۵ آبان ۳۶ میلیون تومان ۱۲میلیارد تومان
«مرد نقره‌ای» محمد حسین لطفی ۲۲ دی ۲۹میلیون تومان ۲۴۴ میلیون تومان
«ازدواج جنجالی» اصغر نصیری ۸ دی ۲۶ میلیون تومان ۲۸۰ میلیون تومان
«آپاچی» آرش معیریان ۲۶ آبان ۲۲ میلیون تومان ۵۵۰ میلیون تومان
«منصور» سیاوش سرمدی ۱۹ آبان ۱۵میلیون تومان سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان
«درخت گردو» محمد حسین مهدویان ۱۰ شهریور ۹ میلیون تومان ۳ میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان
«عاشق پیشه»  داود موثقی ۲۶ بهمن ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان
«جنایت بی‌دقت» شهرام مکری ۱۷ آذر ۱۴ میلیون تومان ۲۸۰ میلیون تومان
«پوست» برادران ارک ۲۱ مهر سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان ۸۳۷ میلیون تومان
«عطر شیرین، عطر تلخ» ناصر محمدی ۸ دی پنج میلیون و ۱۰۰ هزار تومان ۲۸ میلیون و تومان
«تومان» مرتضی فرشباف ۱۲ آبان چهار میلیون تومان ۱۵۵ میلیون تومان
«اتومبیل» علی میری‌رامشه ۲۴ آذر ۲ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان ۷۰ میلیون تومان
«گیسوم» نوید به‌تویی ۱۰ شهریور ۱۶۰ هزار تومان ۷۱ میلیون تومان
«بندربند» منیژه حکمت ۱۰ آذر ۶۰ هزار تومان ۷۲ میلیون تومان

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند