آخرین بازمانده ما

کارگردان ایرانی، بازی ویدئویی پرطرفدار را سریال می‌کند

به گزارش باکس افیس ایران: فیلمساز ایرانی- سوئدی به عنوان یکی از کارگردانان ساخت سریال اقتباسی شبکه اچ بی او از بازی ویدئویی «آخرین بازمانده ما» انتخاب شد.

شبکه اچ‌بی‌او مارس سال ۲۰۲۰ (فروردین- اردیبهشت ۹۹) برای اولین بار از ساخت سریالی براساس بازی محبوب آخرین بازمانده ما خبر داد و این پروژه سرانجام در ماه نوامبر (آبان- آذر) چراغ سبز گرفت.

در این مدت سه بازیگر اصلی این سریال انتخاب و معرفی شدند: پدرو پاسکال هنرپیشه سریال مندلورین نقش جوئل را بازی می‌کند و بلا رمزی و گابریل لونا در نقش الی و تامی ظاهر خواهند شد. کرگ مازین خالق مینی سریال محبوب چرنوبیل و نیل دراکمن کارگردان، نویسنده و تهیه‌کننده بازی ویدئویی آخرین بازمانده ما هم به عنوان نویسنده و تهیه‌کنندگان اجرایی این سریال معرفی شدند.

حالا اچ‌بی‌او یاسمیلا ژبانیچ کارگردان بوسنیایی و علی عباسی فیلمساز ایرانی- سوئدی را به عنوان کارگردانان این سریال انتخاب کرده است. کجا می‌روی آیدا؟ آخرین فیلم ژبانیچ در نودوسومین دوره جوایز اسکار نامزد بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان شد و شخص این کارگردان در هفتادوچهارمین دوره جوایز سینمایی آکادمی بریتانیا در فهرست نامزدهای جایزه بهترین کارگردان قرار گرفت.

عباسی نیز تاکنون دو فیلم بلند موفق را کارگردانی کرده است که از آن جمله می‌توان به فیلم مرز محصول کشور سوئد اشاره کرد که در سال ۲۰۱۸ به فهرست رسمی جشنواره بین‌المللی فیلم کن راه یافت. براساس گزارش‌های تکمیلی، کانتمیر بالاگوف کارگردان ۲۹ ساله روس که با درام جنگی دیلاق شناخته می‌شود نیز قسمت آزمایشی یا پیلوت سریال آخرین بازمانده ما را کارگردانی خواهد کرد.

هنوز مشخص نیست ژبانیچ، عباسی و بالاگوف هر کدام چند قسمت از این سریال را کارگردانی خواهند کرد.

از آنجایی که قسمت دوم از بازی آخرین بازمانده ما با استقبال مخاطبان و منتقدان روبه‌رو شد و بیشتر جوایز امسال در حوزه بازیهای رایانه‌ای را درو کرد، به احتمال زیاد فصل دوم این سریال جدید به روایت رویدادهای قسمت دوم بازی اختصاص داده خواهد شد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند