انجمن بازیگران سینمای ایران

پیام تبریک انجمن بازیگران سینمای ایران به حمید فرخ نژاد

به گزارش باکس افیس ایران: شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران به حمید فرخ نژاد برای کسب سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد جشنواره جهانی فجر تبریک گفت.

حمید فرخ نژاد برای بازی در فیلم «میجر» ساخته احسان عبدی پور، سیمرغ سیمین بهترین بازیگر از سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر را از آن خود کرد.به همین مناسبت شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران پیام تبریکی به شرح زیر صادر کرد:

شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران مفتخر است درخشش و دریافت جایزه ارزنده بهترین بازیگر مرد از سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر را به حضور همکار عزیز جناب آقای حمید فرخ‌نژاد تبریک عرض نموده و سرافرازی و سربلندی روزافزون فرهنگ و هنر ایران زمین آرزو می‌نماید.

حمید فرخ نژاد متولد ۲۸ فروردین ۱۳۴۸، تحصیل‌کرده رشته کارگردانی تئاتر در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است که فعالیت خود را در سینما به عنوان دستیار کارگردان آغاز کرد و در سال ۱۳۶۹ با بازی در فیلم در «کوچه‌های عشق» ساخته خسرو سینایی بازیگری را در سینما آغاز کرد. او در سال ۱۳۷۸ و در دومین همکاری با خسرو سینایی بازی در فیلم «عروس آتش» درخشید و برای بازی در این فیلم سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را در هجدهمین جشنواره فیلم فجر کسب کرد. «ارتفاع پست» و «به رنگ ارغوان» هم دو همکاری قابل توجه و موفق وی با ابراهیم حاتمی کیاست. بازی فرخ نژاد در فیلم «طبل بزرگ زیر پای چپ» نیز مورد توجه منتقدان قرار گرفت و جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد را از جشنواره بین‌المللی فیلم مسکو ۲۰۰۶ دریافت نمود.

«چهارشنبه‌سوری» ساخته اصغر فرهادی، «آتشکار» اثر محسن امیریوسفی و «استرداد» که سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر را برای او به همراه آورد در کنار «دموکراسی تو روز روشن»، «زندگی خصوصی آقا و خانم میم»، «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو»، «گشت ارشاد» از جمله دیگر فیلم های با نقش آفرینی او محسوب می شوند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند