گیشه

پرکارترین بازیگران مرد سینما در سال ۹۹

به گزارش باکس افیس ایران: بازیگران متفاوتی در آثار اکران شده در سال ۹۹ به ایفای نقش پرداختند، بازیگرانی که شاید زمانی تضمینی برای فروش در گیشه بودند، اما کرونا از آن‌ها قدرتمند‌تر عمل کرد.

سینمای ایران در سال جاری با شیوع بیماری کرونا تعطیلاتی طولانی مدت را تجربه کرد، تعطیلاتی که از ابتدای اسفند ماه سال گذشته آغاز شد و تا ابتدای تیر ماه سال جاری ادامه داشت. شیوع بیماری کرونا حواشی متفاوتی را به وجود آورد که از جمله به تعویق افتادن چرخه اکران و همچنین تعطیلی کامل اکران نوروزی بود.

سینما‌های سراسر کشور بار دیگر و با فرارسیدن ماه محرم در آستانه تعطیلاتی بلند مدت قرار خواهند گرفت، سالن‌های سینما که این روز‌ها به تعطیلی عادت کرده اند پس از بازگشایی در مجموع توانستند رقمی معادل ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان را به ثبت برسانند.

در این بین بازیگران متفاوتی در همین تعداد محدود سی و دو فیلم اکران شده به ایفای نقش پرداختند، بازیگرانی که شاید زمانی تضمینی برای فروش در گیشه بودند، اما کرونا از آن‌ها قدرتمند‌تر عمل کرد، به همین مناسبت خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به معرفی پرکارترین بازیگران مرد سینما در سال ۹۹ پرداخته است.

جواد عزتی: شنای پروانه، جهان با من برقص

جواد عزتی که طی سال‌های گذشت همواره یکی از پرفروش‌ترین و پرکارترین بازیگران سینما لقب گرفته امسال نیز با وجود فروش اندک گیشه بار دیگر نشان داد که می‌تواند در شرایط کرونایی هم پرکار باشد. وی در دو فیلم اکران شده در سال ۹۹ حضور داشت.

عزتی در فیلم سینمایی «جهان با من برقص» در نقشی متفاوت و البته نه چندان سخت حضور داشت، نقشی که کاملا در خدمت اثر بود و توانست بدون جلب توجه بی مورد در اثر حل شود. وی همچنین در فیلم سینمایی «شنای پروانه» به عنوان موفق‌ترین فیلم جشنواره فیلم فجر در دوره سی و هشتم نیز حضور داشت. فیلمی که اکران نوروزی را از دست داد و در گیشه با وجود صدرنشینی فروش خوبی نداشت.

پژمان جمشیدی: ارتش سری، جهان با من برقص

وضعیت پژمان جمشیدی کاملا شبیه به جواد عزتی است، جمشیدی هم در سال‌های گذشته همواره پرکار و پولساز بوده و در همین راستا امسال هم دو فیلم در گیشه سینما‌ها داشت.

وی در فیلم سینمایی «جهان با من برقص» با جواد عزتی همبازی شده بود، نقشی نسبتا آرام و جدی‌تر نسبت به آثار قبلی خود که مورد قبول سینماگران قرار گرفت، وی در فیلم سینمایی «ارتش سری»، اما بازگشتی دوباره به سینمای کمدی داشت.

محمدرضا شریفی نیا: زن‌ها فرشته اند ۲، خروج

شاید قرار گرفتن نام محمدرضا شریفی نیا در فهرست پرکارترین بازیگران چندان عجیب نباشد، وی همواره در بسیاری از آثار حضوری تکراری، اما مداوم دارد، آثاری که صرفا برای گیشه شده و شریفی نیا را به طور کامل از سینمای دغدغه‌مند فاصله داده است.

شریفی نیا، اما یک انتخاب متفاوت هم در سینمای امسال داشت و آن همکاری با «ابراهیم حاتمی کیا» بود، بازی در فیلم سینمایی خروج که توانست اکران در مدیوم‌های فراوانی را تجربه کند.

مهرداد صدیقیان: تا ابد، عطر داغ

مهرداد صدیقیان بازیگر پرکاری است، اما هنوز تا تبدیل شدن به یک بازیگر درجه یک فاصله زیادی دارد، وی با وجود با در آثار کارگردانانی مطرح هیچگاه به جایزه و یا افتخاری در بازیگری نزدیک نشده است، صدیقیان امسال دو فیلم در گیشه داشت.

صدیقیان در دو فیلم «تا ابد» و «عطر داغ» به ایفای نقش پرداخت، آثاری که امسال جزو شکست خوردگان گیشه سینما محسوب می‌شوند، این دو فیلم در کنار هم و در مجموع تنها موفق به فروشی معادب ۸۰ میلیون تومان شدند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند