تئاتر

پرفروش‌ترین آثار تئاتر پس از بازگشایی تماشاخانه‌ها

به گزارش باکس افیس ایران:  تئاتر و عرصه هنرهای نمایشی از ابتدای تیر ماه سال جاری و بعد از نزدیک به پنج ماه تعطیلی بار دیگر آغاز به کار کرد، هر چند بسیاری در ابتدا مخالف بازگشایی زودهنگام سالن‌های نمایش بودند اما تماشاخانه‌های تئاتر مکلف شدند تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی میزبان مخاطبان باشند.

در این میان بسیاری از کارگردانان مطرح تئاتر از اجرا سر باز زدند، بسیاری از اجراهای مطرح و برخی دیگر از اجراهایی که از حضور بازیگران چهره و سلبریتی‌ها بهره می‌بردند ادامه کار خود را به بعد از پایان بیماری کرونا منتقل کردند اما در این میان برخی از کارگردانان جوان فرصت را غنیمت شمرده و آثار خود را روی صحنه بردند.

دلیل حضور برخی جوانان در عرصه تئاتر بیشتر این بود که شاید آنها در زمان عادی و طبیعی این هنر هیچگاه امکان دسترسی به برخی سالنهای تئاتر را نداشتند اما با شیوع بیماری کرونا و خالی ماندن بسیاری از تماشاخانه‌ها می توانستند در سالنهایی که برایشان آرزو شده بود اجرا داشته باشند.

معرفی پرفروش‌ترین آثار تئاتر پس از بازگشایی تماشاخانه ها:

پنهان خانه پنج در/ تالار مولوی

نمایش «پنهان خانه» رنج به کارگردانی آرش فلاحت پیشه و به قلم «حسین کیانی» از جمله آثار موفق و نسبتا پر مخاطب تئاتر پس از بازگشایی تماشاخانه در پی تعطیلات طولانی مدت کرونا بود.

کوشا ابراهیمی، مریم بهشتی، حمید باهوش، علیرضا رشیدی، مائده شهوازیان، سارا علاقمند، سارا فتحی، آیدا نوروزی از جمله بازیگرانی بودند که در این نمایش به ایفای نقش پرداختند.

در خلاصه داستان این اثر آمده است: درس اول این بود که نترسید از آنچه با آن می ترسانند، در زمانه‌ای که آگاهی برای زنان جرم محسوب می‌شد عطری جان منزل خود را وقف آموزش و تحصیل زنان کرده که مردان، شوهران، گزمه‌ها و درآخر بیگانگان و مغول‌ها بر آنها وارد می‌شوند و هر بار به ترفندی باید ایشان را مغلوب سازند.

«جوادیه/ بیست متری»/تئاترشهر

نمایش «جوادیه/ بیست متری» به کارگردانی رضا بهرامی و نویسندگی «کهبد تاراج» این شب‌ها میهمان تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر است، این نمایش از جمله آثار پرمخاطب بوده که بارها دو اجرایی شده است.

در خلاصه داستان «جوادیه/ بیست متری» آمده است: قصه چهار نفر از بچه محله های جوادیه تهران است که در دهه شصت هر کدام زندگی خود را داشته اند و در حال حاضر که انها مرده اند به محله خود می ایند و روایت خاطرات محله و‌زندگی خود را در گذشته می‌کنند.

آرش فلاحت پیشه، آیه کیانپور، امیر عدل پرور، هومن بنایی بازیگرانی هستند که هر شب در نمایش «جوادیه/ بیست متری» روی صحنه می روند.

عباسمیرزا

نمایش تجربی عباس میرزا هر چند در سالنی کوچک اجرا می‌شد اما توانست با تبلیغات موثر خود مخاطبان خوبی را به سالن تئاتر «عمارت روبرو» بکشاند.

این نمایش «تک گویی» یا همان مونولوگ به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری سید محمد سعیدی روی صحنه پلتفرم روبرو رفت. در خلاصه داستان این اثر آمده است: عباس میرزا _ قصه ی حیاطی را تعریف می کند!.

اودیسه ۲۰۲۰/تئاتر شهر

نمایش «اودیسه ۲۰۲۰» به نویسندگی امین طباطبایی و کارگردانی «آرش دادگر» این شب‌ها در مجموعه تئاتر شهر سالن سایه روی صحنه می‌رود، این نمایش توانسته علاوه بر کیفیت بالا در جذب مخاطب هم خوب عمل کرده و نقد‌های مثبتی را به خود اختصاص دهد.

امین طباطبایی، عمار عاشوری، آرش دادگر، ندا حبیبی از جمله بازیگرانی هستند که در این اثر روی صحنه می‌روند.

در خلاصه داستان «اودیسه ۲۰۲۰» آمده است: ادیسه فاتح جنگ تروا، سازنده اسب چوبی، سالهاست که بر روی آب سرگردان است. او تلاش می‌کند تا به خانه باز گردد.

برلین ۱۰:۱۰/خانه نمایش دا

نمایش «برلین ۱۰:۱۰» به نویسندگی علی صفری و کارگردانی رها حاجی زینل در خانه نمایش دا روی صحنه رفت و از ۱۶ شب اجرایی خود ۱۵ شب را با حداکثر ظرفیت یا به اصطلاح سولداوت پشت سر گذاشت.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: وقتی پشت ویترین ساعت‌فروشی‌ها می‌ایستیم، همه ساعت‌ها روی ۱۰:۱۱ دقیقه تنظیم شده‌اند، باور بر این است که در این ساعت جنگ جهانی دوم به پایان رسیده، اما چه کسی می‌دونه که یک دقیقه قبل از پایان جنگ چه اتفاقاتی افتاد؟.

نیما سپهرار، یاسمن خلیلی، حسن محمدیان، محمد پسندیده، سارینا آزاد میلانی، فرخ مهر کیوان مهر، نابت شفائی در این نمایش که محصول مشترک گروه تئاتر سه گانه و خانه نمایش دا بود همکاری داشتند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند