اره

وحشت بر گیشه سینمای آمریکا سایه انداخت

به گزارش باکس آفیس ایران: قسمت جدیدی از مجموعه‌فیلم‌های ترسناک «اره»، در هفته اول اکران فهرست پرفروش‌ترین فیلم‌های گیشه آمریکا را فتح کرد.

فیلم ترسناک مارپیچ: از کتاب اره (Spiral: From the Book of Saw) با ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار فروش، پرفروش‌ترین فیلم گیشه آمریکا در یک هفته گذشته شد. این فیلم داستان یک مغز متفکر جنایتکار را روایت می‌کند که به روش‌های سادیستیک به دنبال برقراری عدالت است.

مارپیچ نهمین و جدیدترین قسمت از مجموعه فیلم‌های ترسناک اره (Saw) است که با بازی بازیگرانی چون کریس راک و ساموئل ال جکسون ۱۲مه (۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰) توسط کمپانی لاینز گیت در آمریکا اکران شد.

فیلم خشم انسان (Wrath of Man) با بازی جیسون استاتهام در هفته دوم اکران خود با ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار فروش، در رتبه دوم پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته جای گرفت. مجموع فروش این فیلم در آمریکا به ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار و در سینماهای جهان به ۵۶ میلیون دلار می‌رسد.

فیلم آنهایی که آرزوی مرگم را دارند (Those Who Wish Me Dead) با بازی آنجلینا جولی در سه هزار و ۱۹۸ سالن سینما، فقط ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار فروش کرد و سومین فیلم پرفروش گیشه آمریکا در هفته گذشته شد. این فیلم که در ژانر اکشن و وسترن مدرن طبقه‌بندی می‌شود، روایتگر داستان یک آتش‌نشان است که برای نجات جان یک پسر بچه از دست قاتلان بی‌رحم می‌جنگد.

در هفته‌ای که گذشت، انیمیشن شیطان‌کش: قطار موگن و رایا و آخرین اژدها نیز به ترتیب با یک میلیون و ۸۰۰ هزار دلار و یک میلیون و ۷۰۰ هزار دلار فروش، در رتبه چهار و پنجم پرفروش‌ترین فیلم‌های گیشه آمریکا جای گرفتند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند