گیشه

هدیه تهرانی و باران کوثری در تعقیب «گشت ارشاد»

به گزارش باکس افیس ایران: فیلم«بی همه چیز» با بازی هدیه تهرانی، در هفته‌ای که گذشت، با فروش یک میلیارد ۱۷۴ میلیونی تومانی پس از «گشت ارشاد» و «دینامبت» جایگاه سوم گیشه را به خود اختصاص داد.

سینمای ایران در هفته‌ای که گذشت (۲۷ تا ۳ دی)، فروش ۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومانی را با ۳۲۷ هزار و ۳۷۸ مخاطب تجربه کرد. با وجود اینکه در چند هفته اخیر تعداد فیلم‌ زیادی با حضور بازیگران شناخته شده روی پرده سینما رفته است اما درمجموع میزان فروش فیلم‌های سینمایی نسبت به دو هفته گذشته دو میلیارد تومان کاهش داشته است.

نگاهی به وضعیت اکران در پاییز ۱۴۰۰

با جذب بیش از سه میلیون مخاطب در فصل پاییز سینمای ایران یک قدم دیگر به بازگشت به دوران قبل از کرونا نزدیک شد. آماری که در این سه ماه بیش از سه برابر نیمسال اول سال ۱۴۰۰ است.

از مجموع فیلم‌های اکران‌شده در فصل پاییز فروش ۷۱ میلیارد تومانی نصیب سینمای ایران شد و این یعنی سه میلیون و ۱۷۵ هزار و ۴۹۱ مخاطب به تماشای فیلم‌های روی پرده نشستند. از این میزان فروش پاییز، سهم سه ماه مهر، آبان و آذر از گیشه کاملا متفاوت است. گیشه مهر فقط شش میلیارد تومان فروخته است گیشه آبان مجموع فروش فیلم‌هایش به ۱۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان فروخت و چرخش مالی فیلم‌ها در آذر به ۴۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان رسیده است.

پرفروش‌های پاییزی

از فیلم‌هایی که در فصل پاییز اکران شدند «گشت ۳» به کارگردانی سعید سهیلی با فروش ۲۵ میلیارد تومان صدرنشین گیشه است بعد از آن فیلم «دینامیت» به کارگردانی سیدمسعود اطیابی که از ۱۰ تیر اکران شده با گردش مالی ۲۰ میلیارد تومان (فقط در فصل پاییز) در رتبه دوم پرفروش‌ها قرار دارد و فیلم «قهرمان» ساخته اصغر فرهادی، که در ۵ آبان اکران‌شده با فروش ۱۰ میلیارد تومان در جایگاه سوم قرار می‌گیرد.

جدیدترین فیلمی که اکران شد

فیلم سینمایی«صحنه زنی» با کارگردانی علیرضا صمدی، اکران خود را از ۱ دی آغاز کرد و پس از گذشت سه روز جایگاه هشتم گیشه را به خود اختصاص داد. فیلم سینمایی «صحنه زنی» با بازی مهتاب کرامتی، مجید صالحی، بهرام افشاری و لیندا کیانی برای اولین‌بار در سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر اکران شد و توانست سیمرغ نقره‌ای بهترین کارگردانی را از آن خود کند. اسد با بازی بهرام افشاری، رئیس یک باند خلافکار است و همراه با دو دوست خود صحنه‌های جعلی تصادف می‌سازد تا از بیمه خسارت بگیرد.

سه فیلمی که همزمان پرفروش گیشه‌اند

در حال حاضر فیلم‌های سینمایی «گشت ارشاد ۳» با کارگردانی سعید سهیلی، «دینامیت» با کارگردانی مسعود اطیابی و «بی همه چیز» با کارگردانی محسن قرایی  به ترتیب جایگاه اول تا سوم گیشه را به خود اختصاص داده‌اند. تا دو هفته پیش «آتابای» جایگاه سوم فروش را داشت اما با اکران «بی همه چیز» این جایگاه تغییر کرد. در حال حاضر «شهر گربه‌ها» با کارگردانی سیدجواد هاشمی جایگاه چهارم و «آتابای» با کارگردانی  نیکی کریمی جایگاه پنجم جدول فروش را به خود اختصاص داده است.

فروش باورنکردنی فیلم جدید سحر قریشی و ارسلان قاسمی!
هدیه تهرانی در «بی همه چیز»

فروش‌های زیر ده میلیون تومان

فیلم سینمایی «بندر بند» با کارگردانی منیژه حکمت، آخرین جایگاه فروش فیلم‌های سینمایی را دارد. این فیلم که سه هفته پیش اکران خود را آغاز کرد تا کنون ۶۸ میلیون تومان فروخته و در هفته‌ای که گذشت، فروش یک میلیون ۳۰۰ هزار تومانی را برای خود ثبت کرد. فیلم «رمانتیسم عماد و طوبا» با کارگردانی کاوه صباغ‌زاده که یک ماه است اکران شده هم اوضاع چندان خوبی ندارد، این فیلم پس از گذشت یک ماه تنها ۱۵۲ میلیون تومان فروخته است و در هفته گذشته نیز دو میلیون تومان را برای خود ثبت کرده است. فیلم‌های سینمایی «حکم تجدید نظر» و «تومان» هم به ترتیب جایگاه سوم و چهارم کم فروش‌ها را به خود اختصاص داده‌اند. «حکم تجدید نظر» در مجموع ۲۶۳ میلیون تومان و هفته گذشته دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان فروخت و فیلم سینمایی «تومان» با فروش چهار میلیون تومانی در هفته گذشته به کار خود پایان داد.

جدول فروش فیلم‌های روی پرده را که اطلاعات آن از سامانه سمفا، تنظیم شده است، در زیر می‌بینید:

فیلم‌هاکارگردانزمان اکرانفروش هفتگیمخاطب هفتگیفروش کلمخاطب کل
«گشت ارشاد ۳»سعید سهیلی۲۶ آباندو میلیارد و ۴۲۸ میلیون تومان۱۰۵ هزار و ۳۸۵ نفر۲۷ میلیارد و ۳۶۰ میلیون تومانیک میلیون و ۲۴۴ هزار و ۹۶۰ نفر
«دینامیت»مسعود اطیابی۱۰ تیردو میلیارد و ۵۰ میلیون تومان۸۴ هزار و ۸۱ نفر۳۴ میلیارد و ۵۷۸ میلیون تومانیک میلیون و ۵۶۳ هزار و ۶۴۰ نفر
«بی همه چیز»محسن قرایی۲۴ آذریک میلیارد و ۱۷۴ میلیون تومان۴۴ هزار و ۷۸۹ نفریک میلیارد و ۸۴۵ میلیون تومان۶۸ هزار و ۳۳۴ نفر
«شهر گربه‌ها»سید جواد هاشمی۳ آذر۴۶۸ میلیون تومان۲۰ هزا و ۷۲۲ نفر دو میلیارد و ۶۷۴ میلیون تومان۱۲۳ هزار و ۲۸۳ نفر
«آتابای»نیکی کریمی۳ آذر۴۵۱ میلیون تومان۱۹هزار و ۱۷۷ نفرسه میلیارد و ۶۹۸ میلیون تومان۱۶۷ هزار و ۶۱۰ نفر
«قهرمان»اصغرفرهادی۵ آبان۴۰۷ میلیون تومان۱۵ هزار و ۴۲۶ نفر۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان۴۳۷ هزار و ۱۲۶ نفر
«گربه سیاه»کریم امینی۲۴ آذر۳۶۵ میلیون تومان۱۴ هزار و ۳۸۱ نفر۶۶۳ میلیون تومان۲۴ هزار و ۹۸۰ نفر
«صحنه زنی»علیرضا صمدی۱ دی۲۸۲ میلیون تومان۱۱ هزار و ۹۰ نفر۲۸۲ میلیون تومان۱۱ هزار و ۹۰ نفر
«منصور»سیاوش سرمدی۱۹ آبان۱۱۶ میلیون تومان۵ هزار و ۸۰۳ نفردو میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان۱۳۷ هزار و ۳۵۷ نفر
«جنایت بی‌دقت»شهرام مکری۱۷ آذر۴۵ میلیون تومانهزار و ۷۴۵ نفر۹۹میلیون و ۷۰۰ هزار تومانپنج هزار و ۷۳۹ نفر
«آپاچی»آرش معیریان۲۶ آبان۲۴ میلیون تومانهزار و ۱۰۶ نفر۴۲۱ میلیون تومان۲۰ هزار و ۸۹۷ نفر
«درخت گردو»محمد حسین مهدویان۱۰ شهریور۱۶ میلیون تومان۶۴۰ نفر۳ میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان۱۶۳ هزار و ۳۷ نفر
«اتومبیل»علی میری‌رامشه۲۴ آذر۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان۵۸۵ نفر۲۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان۹۸۲ نفر
«پوست»برادران ارک۲۱ مهر۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان۴۶۰ نفر۸۰۵ میلیون تومان۳۶ هزار و ۸۸۸ نفر
«تومان»مرتضی فرشباف۱۲ آبان۴ میلیون تومان۱۸۳ نفر۱۲۹ میلیون تومانپنج هزار و ۸۴۳ نفر
«حکم تجدید نظر»محمد امین کریم‌پور۲۶ آبان۲ میلیون و ۶۰۰ تومان۱۳۵ نفر۲۶۳ میلیون تومانده هزار و ۹۱۷ نفر
«رمانتیسم عماد و طوبا»کاوه صباغ‌زاده۳ آذر۲ میلیون تومان۹۹۲ نفر۱۵۲ میلیون تومانشش هزار و ۷۱۳ نفر
«بندربند»منیژه حکمت۱۰ آذریک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان۵۹ نفر۶۸ میلیون توماندو هزار و ۹۹۴ نفر

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند