هادی مرزبان

هادی مرزبان «دکتر نون» را با تغییر چند بازیگر روی صحنه می‌برد

به گزارش باکس افیس ایران: هادی مرزبان خبر داد که تمرین نمایش «دکتر نون» را از دهم فروردین سال ۱۴۰۰ آغاز می‌کند.

این کارگردان تئاتر که سال‌هاست در پی اجرای نمایش «دکتر نون» است، درباره تازه‌ترین تصمیم خود برای اجرای این نمایش گفت: تمرین نمایش را از دهم فروردین سال ۱۴۰۰ آغاز می‌کنیم و از اواخر اردیبهشت ماه نمایش را در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌بریم.

مرزبان قصد داشت این نمایش را بهمن و اسفند سال ۱۳۹۸ در تالار وحدت روی صحنه ببرد اما آن زمان تمرین نمایش متوقف شد و همه‌گیری کرونا و به دنبال آن تعطیلی تئاتر هم، گروه اجرایی این نمایش را بر آن داشت تا زمان دیگری را برای اجرای این اثر در نظر بگیرند.

حالا هادی مرزبان اعلام کرده این نمایش در تالار اصلی تئاتر شهر روی صحنه می‌رود.

او درباره تغییر سالن اجرای این اثر نمایشی توضیح داد: تالار وحدت بویژه با حضور آقای افضلی، سالن کاملا ایده‌آلی برای اجرای نمایش است و با آرامش می‌توان در آن کار کرد ولی با شرایط کرونایی و پروتکل‌های بهداشتی، دیدم صلاح نیست نمایش را در سالنی بزرگ که حدود ۸۰۰ صندلی دارد، اجرا کنیم. به همین دلیل بهتر دیدم نمایش در تالار اصلی تئاتر شهر روی صحنه برود.

این کارگردان تئاتر همچنین از تغییراتی در ترکیب بازیگران این نمایش خبر داد و افزود: تعدادی از بازیگران اصلی و همینطور فرعی نمایش تغییر می‌کنند و بزودی ترکیب جدید بازیگران این کار مشخص خواهند شد.

هادی مرزبان که امیدوار است نمایش «دکتر نون» حدود یک ماه و نیم روی صحنه بماند، در پایان گفت: اطمینان دارم تماشاگران از دیدن این نمایش شگفت‌زده خواهند شد.

نمایش «دکتر نون» بر اساس داستان «دکتر نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد» نوشته شهرام رحیمیان اجرا می‌شود. این نمایش بستری عاشقانه و سیاسی دارد و در خلاصه داستان آن آمده است:

اسفندیار و ملک‌تاج از کودکی چنان به هم علاقه‌مند بودند که دقیقه‌ای از یکدیگر جدا نمی‌شدند و عشق آتشین آن دو به ازدواج انجامید. حال در کودتای ۱۳۳۲از اسفندیار (دکتر نون) که از یاران نزدیک و وفادار دکتر مصدق است، خواسته می‌شود مصاحبه‌ای ضد نخست وزیر انجام دهد که با مخالفت او مواجه می‌شود. اسفندیار به زندان می‌افتد و ساواک برای انجام مصاحبه به انواع شکنجه متوسل و هر بار با مقاومت دکتر نون رو برو می‌شود تا اینکه پای ملک‌تاج به میان می‌آید و جدال میان عشق و وفاداری به نخست وزیر آغاز می‌شود…


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند