بابک نبی‌زاده

نمایش «اقیانوس پشت پنجره» در سان‌فرانسیسکو

به گزارش باکس افیس ایران: فیلم سینمایی «اقیانوس پشت پنجره» به کارگردانی بابک نبی‌زاده در سیزدهمین جشنواره فیلم‌های ایرانی سان‌فرانسیسکو به نمایش در می‌آید.

فیلم سینمایی «اقیانوس پشت پنجره» به کارگردانی بابک نبی‌زاده که دومین حضور بین‌المللی خود را تجربه می‌کند، قرار است در بخشِ رقابتی فیلم‌های کودکان جشنواره فیلم‌های ایرانی سان‌فرانسیسکو (IFF) در روز ۲۹ شهریور (۱۹ سپتامبر ۲۰۲۰) به نمایش گذاشته شود.

«اقیانوس پشت پنجره» روایت بچه‌های خلاق جزایر جنوبی ایران است که با وجود رونق بالای چرخه اقتصاد، تجارت کالا و به‌خاطر موقعیت استراتژیک منطقه، در شرایطی سخت و با کمترین امکانات معیشتی زندگی می‌کنند. این کودکان همواره در تلاش هستند که با استفاده از موسیقی سنتی، آیین‌های کهن و رقص‌های محلی، در نقاط جذاب جزیره از طریق توریست‌های خارجی کسب درآمد کنند.

فیلم بلند سینمایی «اقیانوس پشت پنجره» به تهیه‌کنندگی سیدجلال چاوشیان از تولیدات امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال ۱۳۹۷ است.

این فیلم از ۲ بخش سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان موفق به دریافت شش جایزه شده است.

فیلم‌های ارسالی به سیزدهمین دوره این جشنواره فیلم ایرانی، در بخش‌های مختلفی همچون بلند سینمایی، مستند، کوتاه، انیمیشن، موزیک ویدئو و کودکان انتخاب شده‌اند.

این رویداد سینمایی اولین جشنواره مستقل فیلم‌های ایرانی خارج از ایران است که در سال ۲۰۰۸ تاسیس و فیلم‌هایی که از سوی فیلمسازان ایرانی و یا در باره ایران ساخته شده‌اند، در آن به نمایش درمی‌آید.

در سال ۲۰۱۳ جایزه «سپنتا» با عنوان بهترین فیلم انیمیشن جشنواره «فیلم‌های ایرانی در سان‌فرانسیسکو» به پویانمایی «چرا این تلفن زنگ نمی‌زند؟» به کارگردانی هادی یقین‌لو از تولیدات کانون پرورش فکری تعلق گرفت.

سیزدهمین جشنواره فیلم‌های ایرانی سان‌فرانسیسکو از ۲۹ تا ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ در شهر سان‌فرانسیسکو کشور ایالات متحده آمریکا برگزار می‌شود.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند