متولدین ۲۴ دی ماه سینما و تئاتر ایران؛ امیر علی دانایی

به گزارش باکس افیس ایران: امروز ۲۴ دی ماه همزمان با سالروز تولد امیرعلی دانایی یکی از چهره های مشهور ایرانی است که با سریال کلاه پهلوی در میان مردم شناخته شد.

امیر علی دانایی متولد ۲۴ دی ماه ۱۳۵۹ در تهران، مانکن و بازیگر است . مدل معروف با بازی در یک سریال تاریخی وارد دنیای هنر شد و توانست در مدت زمان کوتاهی بدرخشد.

امیرعلی دانایی از فوتبال به مدلینگ بودن و سپس به دنیای بازیگری رسید و در یک گفتگو علت دوری اش از فوتبال را اینگونه شرح داد:از نوجوانی تا ۲۳ سالگی فوتبالیست حرفه ای و شاگرد آقای پرویز ابوطالب بودم و یک دوره تیم ملی نوجوانان و یک دوره تیم ملی جوانان دعوت شدم.

همینطور بازیکن تیم امید استقلال بودم و با خیلی از بازیکنانی که الان دارند در این تیم بازی می کنند در آن تیم همبازی بودیم . متاسفانه آسیب دیدگی زانو برایم پیش آمد و منجر به این شدکه دیگر فوتبال بازی نکنم.

امیرعلی دانایی توسط محمدرضا شریفی نیا برای بازی در سریال کلاه پهلوی معرفی شد و توانست از عهده نقشش در این سریال به خوبی برآید.

از جمله فیلم های امیرعلی دانایی میتوان به :آپاندیس (۱۳۹۵) ، انزوا (۱۳۹۵) ، این سیب هم برای تو (۱۳۹۳) ، آذر، شهدخت، پرویز و دیگران (۱۳۹۲) ، اشباح (۱۳۹۲) ، ۳ درجه تب (۱۳۸۹) و کلاه پهلوی (فیلم ۱۳۹۲) اشاره کرد.

blank blank blank


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند