0

ماجرای عجیب تولد نوزادی با دُم و گوش بلند در «عجیب السلطنه»

به گزارش باکس افیس ایران: نمایش «عجیب السلطنه» روایتی از یک رویداد تاریخی و تولد نوزادی عجیب است.

بهنود محمدی پور کارگردان نمایش «عجیب السلطنه» درخصوص اجرای این نمایش گفت: «عجیب السلطنه» یک اتفاق در ناکجا آباد زمانی و مکانی است. این نمایش رفتار و کنش آدم‌ها نسبت به یکدیگر را نشان می‌دهد، آدم‌های قدرتمند راحت کار‌های خود را پیش می‌برند و آدم‌ های مظلوم همواره تابع این آدم‌ها هستند.

وی با بیان اینکه نمایشنامه «عجیب السلطنه» نوشته مرحوم علی بهروزنسب است، گفت:سال‌های پیش دوستی کتاب آن را به من هدیه داد، این متن بسیار جذاب بود و می‌خواستم آن را روی صحنه ببرم، در سال ۱۳۹۰ «عجیب السلطنه» را نمایشنامه خوانی کردم و مرحوم بهروزنسب به تماشای کار آمدند و به من گفتند با قدرت پیش بروید تا کار را روی صحنه ببرید، اما چند سالی نتوانستیم کار را روی صحنه ببریم و حال که این اثر اجرا می‌شود، ایشان در کنار ما نیستند.

محمدی پور با اشاره به اینکه نمایش «عجیب السلطنه» نمود تاریخی دارد، بیان کرد: نمایش «عجیب السلطنه» تاریخ و جغرافیای مشخص ندارد. پیش از این نیز با بازیگران نمایش، کار کرده بودم و حالا براساس موقعیت‌ها ترجیح دادم با همین بازیگران کار را جلو ببرم و در طول اجرای نمایش از کیفیت کار هم نتیجه گرفتیم.

کارگردان نمایش «عجیب السلطنه» درخصوص استقبال تماشاگران از نمایش گفت: این موضوع نقطه تاریکی در شرایط فعلی است، شیوع بیماری سبب ناخوشی مردم می‌شود و به همین دلیل استقبال از چیزی که در ذهن داشتیم، دور است، زیرا در تماشاخانه سنگلج آثار آیینی و کمدی اجرا و همواره هم استقبال خوبی از آنها می‌شود.

او ادامه داد: نمایش تا تاریخ ۲۳ اسفند اجرا می‌شوند و اگر قرار به تمدید نمایش‌ها باشد، بعد از تاریخ ۲۳ اسفند اتفاقی برای نمایش نمی‌افتد، به نظر من باید به نحو دیگری زمان از دست رفته را تامین کنند، زیرا بعد از این تاریخ مردم برای مراسم‌ عید آماده می‌شوند. بخش هنری داستان این است که هنرمندان بر روی کارهایشان حساب می‌کنند و از طرفی گروه نیاز به تمرین و تبلیغات دارد، بهتر است بعد از عید نوروز نمایش‌ها را تمدید کنند.

در خلاصه نمایش آمده است:

یکی بود یکی نبود. پادشاهی بود که پس از سال‌ها صاحب پسری شد، اما نوزاد دم و گوش بلندی داشت. او حکم داد هرکس این ویژگی‌ها را نداشت ناقص‌الخلقه قلمداد شود. پس از او ولیعهد به تخت نشست و صاحب پسری شد که بی دم و بی گوش بود. او همه را فراخواند و گفت دم و گوش خاص حیوانات و وحوش است نه برای انسان؛ مردم این موضوع را برنتابیدند.

گفتنی است فهیمه معین، مهیار احمدی، علی امیر خلیلی، پدرام محمدی، یاسمن حسینی، سوزان صفانیا، مجید اقبالی، غزل میرزایی و امیر رئیسیان، نیلوفر مهاریان بازیگران نمایش «عجیب السلطنه» هستند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند