ساخت

فیلمنامه‌های رضا عطاران الان مجوز نمی‌گیرند

به گزارش باکس افیس ایران: امیر وفایی، فیلمنامه‌نویس، معتقد است سریال‌هایی که رضا عطاران می‌ساخت، در حال حاضر، دیگر امکان ساخت آن‌ها وجود ندارد.

امیر وفایی فیلمنامه‌نویس سریال‌های طنز ضمن اشاره به افت کارهای نمایشی طنز در کنداکتور تلویزیون تأکید کرد فیلمنامه‌هایی مشابه سریال‌های طنز رضا عطاران دیگر مجوز ساخت نمی‌گیرند.

امیر وفایی نویسنده فیلمنامه‌ها و برنامه‌های طنز درباره جای خالی سریال‌های طنز موفق در کنداکتور شبکه‌های سیما گفت: «این بنا را خود تلویزیون گذاشته و الان سال‌هاست همه انتظار دارند لااقل در ایام رمضان یک یا دو سریال طنز پخش شود، اما این‌که چرا پخش نمی‌شود دلایل مختلفی دارد.»

او با اشاره به سریال‌های طنز رضا عطاران که همچنان در بازپخش محبوب مخاطبان است گفت: «کارهای طنزی که الان ساخته می‌شود در حد کارهای گذشته نیست، سریال‌هایی که عطاران ساخته است و هنوز شبکه‌ها پخش می‌کنند هم دیگر امکان ساخت ندارد و اگر الان همین فیلمنامه‌ها را بنویسید مجوز ساخت نمی‌گیرد.»

نویسنده «نون.خ» درباره دیگر دلایل نبود طنزهای خوب در تلویزیون گفت: «از دیگر دلایل عمده نبود طنزهای خوب بازاری شدن آن است، وقتی کارهای طنز بازار را گرفت و نگاه مخاطب را جذب کرد، نویسنده و کارگردانی هم که بر این حوزه تسلط نداشتند وارد کار شدند چون حس کردند هر اثری در این حوزه دیده می‌شود. مثل زمانی که زنده یاد حمید لبخنده سریال‌هایی چون «در پناه تو» را ساخت و یک باره بسیاری به ملودرام‌های این چنینی روی آوردند. این‌جا هم کسانی وارد شدند که در عمرشان حتی یک فیلمنامه طنز ننوشته و نساخته بودند.»

او اضافه کرد: «مخاطب هم از کارهای طنز رکب خورده است، وقت نمی‌گذرد اگر ۲۰ دقیقه اول او را جذب نکند دیگر کار را تماشا نمی‌کند. با لمپن بازی و لوده بازی نمی‌توان مخاطب جذب کرد.»

نویسنده «دورهمی» ادامه داد: «با این‌که ناواردها وارد سیستم ساخت و تولید شده‌اند، اما من شخصاً ترسی از کار طنز خوب می‌بینم که به محض اینکه مخاطبش بالا می‌رود مشکلات بیشتر می‌شود! در صورتی که انتظار می‌رود تشویق‌ها و حمایت‌ها بیشتر شود.»

نویسنده «نون.خ» درباره فصل جدید این سریال نیز گفت: «ما به قصه «نون.خ» فکر می‌کنیم، از آن‌جایی که در فصل‌های قبل از این سریال استقبال شده است کار سختی داریم و با وسواس باید جلو برویم. چراکه مخاطب به محض این‌که حس کند فصل جدید به خوبی قبلی‌ها نیست به آن انتقاد خواهد کرد.»


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند