جشنواره موسیقی

صدا و سیما از موسیقی نواحی حمایت کند

به گزارش باکس افیس ایران:  عاشیق احد ملکی که یکی از چهره‌های برجسته پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران است، از لذت کنار هم بودن اقوام ایران در این رویداد سخن گفت.

عاشیق احد ملکی درباره اهمیت بخش پژوهشی این جشنواره که هر روز در راستای اجراهای صحنه‌ای برگزار می‌شوند، توضیح داد: بحث‌های پژوهشی و بخش علمی جشنواره، بخش مورد علاقه من است و من این را خیلی دوست دارم. بنده با این سن و سال و با اینکه سالهاست در زمینه موسیقی فعالیت می‌کنم اما هنوز دوست دارم دنبال تحقیقات بروم و هنوز دوست دارم چیزهای جدیدی یاد بگیرم.

این هنرمند پیشکسوت درباره بخش اجراهای صحنه‌ای جشنواره پانزدهم نیز اظهار کرد: اجرای صحنه‌ای هر هنرمند در جشنواره به حدود ۱۰ دقیقه محدود می‌شود و طبیعتاً برای هر موسیقی نیاز است که ساعت‌های زیادی هنرمندان در کنار یکدیگر باشند و بگویند و بشنوند اما آنچه در این رویداد مهم‌تر است حضور اقوام ایران در کنار یکدیگر محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: فضای جشنواره را دوست دارم و با هنرمندان زیادی در همین جشنواره رابطه دوستی پایدار پیدا کردم و با آنها رفت و آمد دارم و حتی به خانه‌شان می‌روم. احساس می‌کنم این افراد خانواده‌ام هستند. با بعضی از هنرمندان احساس عمیق‌تری دارم و یک‌جورهایی با هم برادر می‌شویم. ترک، لر، کرد اینجا هستند و این کنار هم بودن اتفاق مبارکی است.

عاشیق احد ملکی در بخش دیگری از صحبت‌هایش تاکید کرد: مشکلات و مسائلی که هنرمندان موسیقی نواحی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، تنها با برگزاری جشنواره حل نمی‌شود و واقعاً به حمایت صدا و سیما هم نیاز است. تلویزیون باید بتواند یک عاشیق را به مردم نشان دهد که برای‌شان ساز بزند و حکایت تعریف کند. آن وقت دیگر وقتی یک بچه ساز قوپوز را در دست ما ببینید، فکر نمی‌کند که این گیتار است.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند