شهرام علیزاده

«صداها فریاد می‌کشند» به خط پایان رسید

به گزارش باکس افیس ایران: تصویربرداری فیلم مستند «صداها فریاد می‌کشند» به کارگردانی شهرام علیزاده به پایان رسید و وارد مرحله تدوین و صداگذاری شد.

شهرام علیزاده مستندساز تبریزی درباره‌ جدیدترین اثر مستند خود توضیح داد: «صداها فریاد می‌کشند» یک فیلم فرم‌گرا است که فیلمبرداری آن در مکان‌هایی از شهر تبریز که واقعه بهمن ۵۶ در آن اتفاق افتاده، انجام شده است.

وی بیان کرد: این مستند ۳۵ دقیقه‌ای بدون حضور عنصر انسان و با استفاده از صداها روایت می‌شود که ۵۰ درصد از این صداها واقعی و مربوط به همان زمان هستند و مابقی بازسازی می‌شوند.

علیزاده درباره موضوع این مستند توضیح داد: پس از چاپ مقاله‌ای در روزنامه اطلاعات که حاوی مطالبی انتقادآمیز نسبت به امام خمینی(ره) بود، گروهی از روحانیون و مردم شهر قم نسبت به آن واکنش نشان داده و در ۱۹ دی ۵۶ دست به تظاهرات زدند. در جریان این اعتراضات ، عده‌ای توسط نیروهای وابسته به شاه شهید شدند.

وی ادامه داد: به مناسبت چهلمین روز این شهدا، انقلابیون تبریز دست به تظاهرات زده و بیشتر نقاط شهر را تسخیر کردند تا این که ساعت ۵ بعدازظهر نیروهای دولتی کنترل شهر را به دست گرفتند. در این تظاهرات اعتراضی، ۵۸۱ نفر دستگیر، ۱۳ نفر شهید و ۱۱۸ نفر زخمی شدند.

عوامل تولید مستند «صداها فریاد می‌کشند» عبارتند از پژوهشگر، نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده: شهرام علیزاده، تصویربردار: یاشار دادبخش، صدابردار: حسن سلمانی، تدوین: غزل علیزاده، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: احد خدادادی، مدیر تولید: ویدا اشرف‌خانی، بازسازی صدا: فرهود بحری‌کرمی، عکاس: سیروس پاکپور، تصویربردار پشت صحنه: پریا علیزاده، تهیه شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند