کرونا

شرط ورود به جشنواره ونیز

به گزارش باکس افیس ایران: جشنواره فیلم ونیز فهرست مجموعه ای از پروتکل‌های ضد کرونایی را برای برگزاری هفتاد و هفتمین دوره خود در سایه ویروس کرونا را منتشر کرد.

جشنواره بین المللی فیلم “ونیز” اولین رویداد مهم سینمایی خواهد بود که از ماه مارس تاکنون به صورت فیزیکی برگزار خواهد شد اما به دلیل محدویت های سفری و همچنین موج جدید شیوع ویروس کرونا در سراسر اروپا، آسیا و امریکا شمار میهمانان خارجی جشنواره در مقایسه با دوره‌های گذشته با کاهش چشمگیری همراه خواهد شد.

بسیاری از فعالان صنعت سینما که از پیش خود را مهیای حضور در ونیز می کردند حالا و با توجه به تغییر مکرر توصیه های مسافرتی و محدودیت ها، برای گرفتن تصمیم نهایی خود تردید دارند.

ونیز همواره یکی از سکوهای پرتاپ مهم در معرفی آثار به جوایز سینمایی اسکار بوده است اما ویروس کرونا امسال موجب کاهش محسوس حضور فیلم های آمریکایی در جشنواره شد، با این وجود برگزارکنندگان توانسته اند برنامه نمایش خوبی با حضور آثار چهره های مولف سینمای هنری جهان ترتیب دهند.

ایتالیا تاکنون موفق به مهار ویروس کرونا شده و موج دوم شیوع در این کشور آغاز نشده اما در هفته های اخیر موارد ابتلا در میان کشورهای اروپایی چون اسپانیا، فرانسه و بلژیک افرایش زیادی داشته و بریتانیا نیز اخیرا برای مسافران ورودی از فرانسه به این منطقه شرط قرنطینه قرار داده است.

برخی مناطق ایتالیا هم از پیش، از مسافران از مبدا اسپانیا شرایط قرنطینه قرار داده اند. نیوزلند و استرالیا از جمله کشورهایی هستند که تاکنون با افزایش دوباره موارد ابتلا به ویروس کرونا مواجه نشده اند اما برزیل و آمریکا از این جهت دارای وخیم ترین شرایط هستند.

در فاصله دو هفته مانده با آغاز جشنواره فیلم ونیز، مسئولان این رویداد سینمایی پروتکل هایی بهداشتی برای تمامی میهمانان جشنواره تعریف کرده اند، گرچه انجام تست کرونا تنها برای میهمانان خارج از اتحادیه اروپا الزامی است.

همه میهمانان ونیز ۲۰۲۰ که قصد دارند خارج از اتحادیه اروپا به جشنواره بیایند، ملزم به انجام تست کرونا سه روز پیش از سفر به ونیز هستند و جواب منفی تست کرونا به همراه دعوتنامه جشنواره در مرزهای ورودی به کشور ایتالیا بررسی می شوند و نسخه ای از جواب منفی تست کرونا نیز باید پیش از سفر به جشنواره ارسال شود.

افرادی که از خارج از اتحادیه اروپا به ایتالیا سفر می کنند و قصد دارند کمتر از ۱۲۰ ساعت در جشنواره بمانند باید در فاصله ۲۴ ساعت پس از ورود یک تست دیگر نیز بدهند که البته هزینه و هماهنگی این تست با جشنواره است. تست مثبت کرونا به معنای قرنطینه افراد خواهد بود.

افرادی که از خارج از اتحادیه اروپا به جشنواره می آیند و قصد دارند بیش از ۱۲۰ ساعت در جشنواره بمانند یک تست کرونا پنج روز پس از رسیدن به ونیز با هزینه جشنواره انجام می دهند. افراد در طول زمانی که در انتظار دریافت جواب تست کرونا هستند باید همواره از ماسک استفاده کنند و فاصله اجتماعی را رعایت کنند، ضمن این که از فعالیت های گردشگری اجتناب کنند.

افراد از خارج از منطقه شِنگن که پیش از رسیدن به جشنواره برای مدت بیش از ۱۴ روز در این منطقه بوده اند، نیازی به انجام تست های کرونا ندارند. همچنین میهمانان بریتانیایی نیز از انجام تست کرونا معاف شده اند.

جشنواره ۹ ورودی خواهد داشت که در همه این وروی ها میهمانان مورد تب سنجی قرار می گیرند و افرادی با دمای بدن ۳۷.۵ درجه سانتی گراد و بالاتر مجوز ورود به محوطه جشنواره را نخواهند یافت. سالن های نمایش فیلم نیز پیش از پذیرش، مخاطبان را مورد تب سنجی قرار می دهد. همچنین مواد ضدعفونی کننده در همه مکان های مرتبط با جشنواره در اختیار میهمانان قرار خواهد گرفت و بر اساس اعلام جشنواره تمامی مکان ها شامل سالن های نمایش، سرویس ها، اتومبیل ها و … به صورت منظم تمیز می شوند و به هتل ها نیز توصیه شده از این قوانین پیروی کنند.

قوانین فاصله گذاری اجتماعی در تمامی فعالیت های جشنواره رعایت می شود و نمایش فیلم ها و نشست های خبری با کاهش تعداد صندلی برگزار می شود. روی فرش قرمز نیز عکاسان با فاصله از یکدیگر و میهمانان قرار می گیرند و در فوتوکال جشنواره در فضای باز نیز تعداد عکاسان کاهش یافته است.

امسال تماشای فرش قرمز جشنواره برای عموم مردم پیش بینی نشده و ستاره ها به طرفداران خود امضاء نخواهند داد.

استفاده از ماسک در تمامی مکان های خارجی که رعایت فاصله اجتماعی میسر نیست الزامی است و در تمامی مکان های داخلی جشنواره نیز همواره باید مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از ماسک در هنگام ایستادن در صف، تماشای فیلم و حضور در نشست خبری اجباری است.

بلیت فروشی هفتاد و هفتمین جشنواره ونیز کاملا به صورت آنلاین انجام می شود تا از ایجاد صف جلوگیری شود و تمامی میهمانان پس از ورود به جشنواره و ساختمان ها ردیابی می شوند.

بر اساس اعلام مسئولان جشنواره ونیز، تعداد بروشورهای کاغذی کاهش یافته و اطلاعات عمدتا به صورت الکترونیکی در اختیار حاضران در جشنواره قرار می گیرد.

هفتاد و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز به عنوان اولین رویداد مهم سینمایی که پس از بحران جهانی کرونا به صورت فیزیکی برگزار می‌شود، از تاریخ دوم سپتامیر (۱۲ شهریور) با نمایش فیلم ایتالیایی «روابط» ساخته «دنیله لوکه‌تی» آغاز به کار خواهد کرد و تا ۱۲ سپتامبر ( ۲۲ شهریور ۱۳۹۹) ادامه خواهد داشت.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند