شانس اسکارِ فیلم «۱۹۱۷» با جلب نظر مخاطبین بالا رفت

شانس اسکارِ فیلم «۱۹۱۷» با جلب نظر مخاطبین بالا رفت

به گزارش باکس افیس ایران: سم مندس کارگردان فیلم‌های «جیمزباند» با اثری درباره جنگ جهانی اول وارد سینما شد و توانست نظر مخاطبین را جلب کند.

به گزار ش ورایتی، فیلم جدید «سم مندس» با محوریت جنگ جهانی توانست نظر مخاطبین را به خود جلب کند.

فیلم جدید «سم مندس» کارگردان فیلم‌های اخیر جیمزباند با عنوان «۱۹۱۷» که درباره جنگ جهانی اول و بالاگرفتن درگیری‌های آن است، توانست با اکران خود در نیویورک نظر مخاطبین را به خود جلب کند و شانس اسکار آن در فصل جوایز بیشتر شود.

«اسکای فال»

از رقبای این فیلم در بخش بهترین فیلم اسکار باید به «مرد ایرلندی» به‌کارگردانی «مارتین اسکورسیزی»، «انگل» به‌کارگردانی «بونگ جون هو»، «روزی روزگاری در هالیوود» به‌کارگردانی «کوئنتین تارانتینو» اشاره کرد.

با فرض حضور این فیلم در بخش بهترین کارگردانی اسکار، باید گفت که رقبای این فیلم در این قسمت شامل افرادی مانند «نوآ بامباک» برای فیلم «داستان ازدواج»، «گرتا گرویگ» برای «زنان کوچک» و «فرناندو میرلس» با فیلم «دو پاپ» خواهند بود. «سم مندس» نیز توانسته است در سال ۲۰۰۰ برای فیلم «زیبایی آمریکایی» اسکار بهترین کارگردانی را برای خود کند.

زیبایی آمریکایی

این فیلم نیز توسط «راجر دیکنز» که تابه‌حال ۱۴ بار نامزد اسکار در بخش فیلمبرداری شده است فیلمبرداری می‌شود. او آخرین‌بار برای فیلم «بلید رانر ۲۰۴۹» اسکار بهترین فیلمبرداری را به‌دست آورده بود.

به‌نظر می‌رسد که این فیلم مانند دیگر فیلم‌های جنگی در بخش‌های طراحی صحنه و لباس، موسیقی و ترکیب و تدوین صدا شانس خوبی برای اسکار دارد.

«جرج مک‌کی» بازی او در این فیلم از نظر سختی و فشار کار با بازی «دی‌کاپریو» مقایسه شده است اما شانس‌ کمتری برای بردن اسکار دارد زیرا بازیگران قوی دیگری مانند «رابرت دنیرو» برای فیلم «مرد ایرلندی»، «جاناتان پرایس» برای فیلم «دو پاپ»، «واکین فینیکس» برای «جوکر» و «دی‌کاپریو» برای «روزی روزگاری در هالیوود» مقابل او قرار دارند.

فیلم‌های جنگی زیادی تابه‌حال ساخته شده‌اند که به اسکار راه‌ پیدا کرده‌اند اما آخرین فیلمی که توانست به اسکار وارد شود و در بخش‌های مختلف نامزد اسکار شود و جایزه بگیرد، «دانکرک» ساخته «کریستوفر نولان» بود که سه جایزه اسکار را دریافت کرد.

«دانکرک»

با این حساب فیلم «۱۹۱۷» یکی از شانس‌های اصلی اسکار است که قطعاً نامزد بخش‌های مختلفی خواهد بود.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند