رهایی

۴۰۰ سال برده‌داری مهم‌تر است یا یک سیلی!

به گزارش باکس افیس ایران:  کارگردان فیلم «رهایی» درباره اکران این فیلم با بازی «ویل اسمیت» پس از حواشی پیش‌آمده در مراسم اسکار ۲۰۲۲ توضیحاتی داد.

هنگامی که کمپانی «اپل» در ماه اکتبر اعلام کرد که فیلم «رهایی» را تا پایان سال در سینماها اکران خواهد کرد، بسیاری از مخاطب‌های سینما شگفت‌زده شدند که چگونه یک استودیو می‌تواند فیلم جدید «ویل اسمیت» را در همان سالی که به «کریس راک» در حین مراسم اسکار سیلی زد، اکران کند؟

«آنتونی فوکوا» کارگردان این فیلم در مصاحبه اخیر خود با مجله «ونیتی‌فر» در این باره گفته است: «از نظر من این فیلم بزرگتر از آن لحظه در مراسم اسکار است. چهارصد سال بردگی مهم‌تر از یک لحظه است. امیدوارم مردم فیلم را با این تفکر ببینند و غرق در نقش آفرینی فوق‌العاده ویل اسمیت و تمام کار دشواری شوند که گروه ساخت فیلم انجام داده است. آیا سال‌ها بردگی و وحشیگری مهمتر از یک لحظه بد نیست؟ ما در هالیوود بودیم و اتفاقات واقعاً زشتی رخ داده و افراد زیادی بودند که جوایزی دریافت کرده‌اند که کارهای بدی انجام داده‌اند. بنابراین فکر می‌کنم «اپل» همه این موارد را در نظر گرفت و من واقعاً از آنها سپاسگزارم».

این فیلم قرار بود ابتدا در سال ۲۰۲۲ اکران شود اما پس از سیلی زدن این بازیگر به «کریس راک» در مراسم اسکار امسال پیش از کسب جایزه بهترین بازیگر مرد برای فیلم «پادشاه ریچارد»، برنامه اکران این فیلم نیز متوقف شد.

فیلم «رهایی» با بودجه ساخت ۱۲۰ میلیون دلاری، بر اساس داستان واقعی یک برده است که در دهه ۱۸۶۰ از مزرعه ای در لوئیزیانا فرار کرد و راهی شمال شد تا به ارتش اتحادیه بپیوندد. «بن فاستر»، «استیون اوگ» و «چارمین بینگوا» نیز در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.

«اسمیت» پس از شوخی «کریس راک» کمدین آمریکایی با همسرش در مراسم اسکار ۲۰۲۲، به روی صحنه رفت و به او سیلی زد، اتفاقی که حواشی فراوانی را به دنبال داشت و موجب کاهش چشمگیر محبوبیت او نیز شده است. او چندین بار از «کریس راک» عذرخواهی کرده اما چندان مورد استقبال این کمدین و مجری قرار نگرفته است.

آکادمی اسکار در واکنش به حرکت «اسمیت» در اسکار ۲۰۲۲، عضویت او را در آکادمی لغو کرده و همچنین این بازیگر ۵۴ ساله را برای مدت ۱۰ سال از حضور در هر گونه رویدادهای مرتبط با آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار منع کرد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند