ژانر فانتزی

«جناکات» یک فیلم نوآور و فانتزی است

به گزارش باکس افیس ایران: عطا مجابی کارگردان فیلم تحسین شده «جناکات» با اشاره به فیلم خود در جشنواره تصریح کرد: جناکات یک فیلم در ژانر فانتزی و نوآور است.

عطا مجابی کارگردان فیلم کوتاه اقتباسی «جناکات» یکی از آثار بخش اقتباسی سی‌ونهمین دوره جشنواره فیلم کوتاه، از روند شکل‌گیری ایده تا ساخت فیلمش گفت.
وی در ابتدای صحبت‌هایش گفت: بی‌واکنش ماندن در برابر مسائل اجتماعی را غلط می‌دانم و در شرایطی که حتی مسابقات فوتبال هم بدون تماشاگر برگزار می‌شوند، به گمان بنده با کمی ذکاوت می‌شد راه‌کارهای بهتر و موثرتری را به جای تحریم جشنواره اتخاذ کرد.
مجابی تصریح کرد: جناکات یک فیلم در ژانر نوآر و فانتزی است که در آن تلاش شده با به کارگیری معماری ایرانی و سایر عناصر بومی، یک پیشنهاد برای فیلم نوآر ایرانی ارائه شود. همچنین اضطراب، ترس و گناه که از عناصر کلیدی ژانر نوآر و البته رمان جنایت و مکافات هستند دستمایه این اثر قرار گرفته‌اند.
وی خاطرنشان کرد: این فیلم محصول مشترک ایران و ایتالیاست و گمانم همکاری برخی از حرفه‌ای‌ترین متخصصان ایرانی با گروه ایتالیایی، فرصت تعامل و انتقال تجربه خوبی را ایجاد کرد، که این امر در شکل‌گیری فرم فیلم بسیار موثر بود.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند